Екодебата во резиденцијата на ЕУ: Како да го заштитиме биодиверзитетот?
Екодебата во резиденцијата на ЕУ: Како да го заштитиме биодиверзитетот?
СРБИЈА СЕ ВРТИ КОН ЗАПАД - АНА БРНАБИЌ ГО НАПАДНА ПУТИН: ОВА ШТО РУСИЈА И ГО ПРАВИ НА УКРАИНА Е НЕПРАВДА И НАСИЛИЕ!
СРБИЈА СЕ ВРТИ КОН ЗАПАД - АНА БРНАБИЌ ГО НАПАДНА ПУТИН: ОВА ШТО РУСИЈА И ГО ПРАВИ НА УКРАИНА Е НЕПРАВДА И НАСИЛИЕ!
„Никогаш не сум се срамел повеќе од својата земја“ Руски дипломат во ОН поднесе оставка поради инвазијата врз Украина
„Никогаш не сум се срамел повеќе од својата земја“ Руски дипломат во ОН поднесе оставка поради инвазијата врз Украина
(ФОТО) Ковачевски на папата му подарил бројаница со охридски бисер и филигран, плоча од Влатко Стефановски…
(ФОТО) Ковачевски на папата му подарил бројаница со охридски бисер и филигран, плоча од Влатко Стефановски…
Подготовки во Соборниот храм за утрешната литругија на поглаварите на МПЦ-ОА и СПЦ
Подготовки во Соборниот храм за утрешната литругија на поглаварите на МПЦ-ОА и СПЦ
Кирил Петков го претстави планот како ќе падне ветото за Македонија
Кирил Петков го претстави планот како ќе падне ветото за Македонија
Спасен коњ од напуштен објект во Дебар Маало – згрижен во ЗОО Скопје
Спасен коњ од напуштен објект во Дебар Маало – згрижен во ЗОО Скопје
ЏАФЕРИ: Почитувани граѓани, припадници на влашката заедница, Дозволете од име на моите колеги пратеници и од мое лично име да Ви го честитам 23 Мај, Националниот ден на Власите
ЏАФЕРИ: Почитувани граѓани, припадници на влашката заедница, Дозволете од име на моите колеги пратеници и од мое лично име да Ви го честитам 23 Мај, Националниот ден на Власите

Грчко МНР: Неприфатливи се изјавите на портпаролката на руското МНР

Неприфатливи ги карактеризираше портпаролот на грчкото МНР Александрос Папајоану, изјавите на портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија Марија Захарова, која говореше за „антируска информативна кампања во Грција“, став кој на социјалните мрежи го сподели руската амбасада во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Портпаролот на Министерството за надворешни работи на Грција во одговор на новинарско прашање во врска со изјавата на портпаролката на руското МНР рече дека грчката надворешна политика се базира на целосното почитување на меѓународното право, а „главната грижа на Грција е прикажување на вистината, врз основа на потврдени и неспорни податоци“.

Додаде дека е за осуда секој обид, од каде и да доаѓа „за ширење лажни вести и дезинформации, чија цел е да се дезориентира јавното мислење“.

-Неодамнешните изјави на портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, како и постовите на руската амбасада во Атина, за жал се неприфатливи и не се во согласност со дипломатската практика, како и со историските врски што ги обединуваат народите на Грција и Русија. Грција би сакала да се задржат историските односи, а однесувањето на Русија да се движи во оваа насока, вели Папајоану во писмената изјава.

Според она што од руската амбасада во Грција го објавија на социјалните мрежи, портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија Марија Захарова рекла дека „во Грција се шири досега невидена кампања за оцрнување на политиката на Русија“и додала дека функционери во Атина ја обвинуваат Русија и „лицемерно зборуваат за „неиспровоциран напад“ против Украина, првпат по Втората светска војна, „масовна инвазија“ итн“.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Black Clover

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

anime sites Dragon Ball Super

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

Black Clover