Николовски: Ги золемуваме површините под житни култури - Склучуваме рекордни 258 нови договори за закуп на земјоделско земјиште
Николовски: Ги золемуваме површините под житни култури - Склучуваме рекордни 258 нови договори за закуп на земјоделско земјиште
Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа во Паркот на Франкофонија
Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа во Паркот на Франкофонија
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН

ЃУБРЕ ДИКТАТОРСКО – ПУТИН: УБИСТВОТО НА НАД 5000 ЦИВИЛИ И НАД 200 ДЕЦА И ТОА ШТО СРАМНИВМЕ СО ЗЕМЈА ЦЕЛИ ГРАДОВИ ВО УКРАИНА Е БЛАГОРОДНА РАБОТА

Владимир Путин изјави дека руската воена операција во Украина несомнено ќе ги исполни своите благородни цели. Тој присуствуваше на церемонија на доделување награди на космодром во регионот Амур на крајниот исток на Русија, каде што треба да се сретне со белорускиот лидер Александер Лукашенко.

„Москва немаше избор освен да покрене воена операција за да ја заштити Русија. Судир со украинските антируски сили беше неизбежен и прашање на време. Инвазијата на Украина беше исправна одлука“, кажа Путин.

Тој додаде дека Русија не планира да се изолира од остатокот на светот, но веќе не можела да го толерира геноцидот што се вршел врз луѓето од регионот Донбас кои зборуваат руски. Путин исто така ги отфрли обвинувањата за масакрот на цивилите во Буча, што го опиша како инсцениран од украинските сили.

Австрискиот канцелар Карл Нехамер, кој вчера стана првиот лидер од ЕУ кој ја посетил Русија од почетокот на инвазијата на Украина, изјави дека не е оптимист дека наскоро ќе има дипломатска разврска на војната.

„Путин е заробен во својата сопствена логика за природата на конфликтот. Неговите размислувања и постапки се целосно одредени од војната“, кажа Нехамер по враќањето во Австрија.

loading...