Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

И „хајнекен“ пивото си оди од Русија, штетата за фирмата ќе биде 400 милиони евра, без работа ќе останат 2000 дистрибутери во Русија

Холандскиот производител на пиво Heineken соопшти дека ќе го напушти рускиот пазар поради руската инвазија на Украина.

„По претходно објавениот стратешки преглед на нашето работење, заклучивме дека сопственоста на Heinekenбизнисот во Русија повеќе не е одржлива ниту остварлива во сегашното опкружување. Како резултат на тоа, решивме да ја напуштиме Русија“, соопшти компанијата. Heineken веќе ги стопираше новите инвестиции и извозот во Русија и ја запре продажбата, производството и рекламирањето на пивото од брендот Heineken во земјата.

„Шокирани сме и длабоко тажни гледаме како војната во Украина продолжува и се интензивира“, рече Heineken. „Ние се стремиме кон уреден трансфер на нашиот бизнис на нов сопственик во целосна согласност со меѓународните и локалните закони. За да обезбедиме постојана безбедност и благосостојба на нашите вработени и да го минимизираме ризикот од национализација, заклучивме дека е од суштинско значење да продолжиме со неодамна намалените операции во овој преоден период“, се додава.

Heineken рече дека ќе им исплати плати на своите 1.800 вработени во Русија до крајот на 2022 година и „ќе направи се за да го заштити нивното идно вработување“.

Финансиски импликации на производителот од овој потег се проценуваат на 400 милиони евра.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch My Hero Academia (Dub)

watch anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime

online anime Fairy Tail

My Hero Academia Season 2 Episode 16

ani watch app My Hero Academia Season 5 (Dub)