Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

И некои од руските политичари му вртат грб на Путин: Гласав за признавање на Доњецк, не за бомбардирање на Киев, што е ова?!

Руската инвазија на Украина се покажа како непопуларна, а некои руски парламентарци решија да ја повлечат својата поддршка за Кремљ.

Руската Дума, долниот дом на рускиот парламент, гласаше за признавање на независноста на одметнатите региони во источна Украина, а претседателот Владимир Путин го потпиша законот.

Само два дена подоцна, Горниот дом на рускиот парламент даде зелено светло за испраќање руски војници „во странство“. Сепак, до четвртокот наутро не беше јасно дека Путин наредил жестока и сеопфатна инвазија на цела Украина. Михаил Матвејев, пратеник во руската Дума, сега го повика Кремљ да ја запре инвазијата.

„Гласав за признавање на независноста на Доњецк и Луганск, гласав за мир, а не за војна. Гласав Русија да стане штит за Доњецк, а не да го бомбардира Киев“, изјави Матвејев, член на Комунистичката партија, пренесува „Телеграф“.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven One-Punch Man Episode 8

The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub] Episode 7

Naruto (Uncropped) (Dub) Episode 213

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 9