Средба на претседателот Пендаровски со претставници на германскиот Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг Скопје
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на германскиот Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг Скопје
Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“
Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“
Единствени во Европа сме што имаме министерство за помалите етнички заедници,му реплицира Ковачевски на Петков
Единствени во Европа сме што имаме министерство за помалите етнички заедници,му реплицира Ковачевски на Петков
СДСМ најавува кратење на трошоците од 100 милиони евра, ВМРО обвинува дека манипулира
СДСМ најавува кратење на трошоците од 100 милиони евра, ВМРО обвинува дека манипулира
ЕУ стави рок спорот да се реши до јули, ќе продолжи со притисок врз Софија и Скопје
ЕУ стави рок спорот да се реши до јули, ќе продолжи со притисок врз Софија и Скопје
Директорот на БЈБ Тасевски на 49-та Европска регионална конференција на Интерпол
Директорот на БЈБ Тасевски на 49-та Европска регионална конференција на Интерпол
ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа

И ОЛИГАРСИТЕ СЕ СРАМАТ ОД ПУТИН – Абрамович: Го продавам Челзи, сите пари одат за жртвите од војната во Украина

По речиси две децении минати на чело на англискиот премиерлигаш Челзи, рускиот милијардер Роман Абрамович објави официјално вечерва дека го продава клубот од Лондон.

– Донесов одлука да го продадам Челзи, бидејќи верувам дека тоа е во најдобар интерес на клубот, навивачите и вработените, како и на клупските спонзори и партнери, соопшти Абрамович преку официјалниот сајт на Челзи.

Абрамович, кој стана сопственик на Челзи во 2003 година, нагласи дека продажбата на клубот нема да биде избрзана, а новите сопственици нема да имаат никакви финансиски обврски кон него, алудирајќи на информациите дека Челзи му должи околу две милијарди фунти.

– Ова за мене никогаш не беше прашање на бизнис или пари, туку чиста страст кон фудбалот и Челзи. Дополнително, му дадов инструкции на мојот тим да основа фондација во која ќе бидат донирани сите нето приходи од продажбата, а со средствата на краток и долг рок ќе им се помага на настраданите од војната во Украина, додаде Абрамович.

Русинот изрази надеж дека ќе има можност за последен пат да го посети „Стенфорд бриџ“ за лично да се збогува со играчите и навивачите.

– Мора да знаете дека ова е неверојатно тежок момент и одлука за мене и оти чувствувам болка што ќе се разделам од клубот на овој начин. Се надевам дека ќе можам да го посетам „Стенфорд бриџ“ за последен пат и лично да се поздравам со сите. Ми беше чест и привилегија што бев дел од Челзи и горд сум на сите достигнувања, порача рускиот бизнисмен, во чија ера Челзи освои 20 титули, вклучувајќи пет во Премиер лигата (2005, 2006, 2010, 2015, 2017), две во Лига Европа (2013, 2019) и два трофеи во Лигата на шампиони (2012, 2021).

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

animes online My Hero Academia Season 5 (Dub)

GoGoAnime Black Clover

GoGoAnime Fairy Tail (Dub)

GoGoAnime Attack on Titan Season 3 (Dub)

stream anime online Naruto (Uncropped) (Dub)

tải go88