Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

„Кадировци“ со Алаху Акбар слават во Мариупол, украинците не ја даваат челичарницата ќе се борат до смрт

Чеченскиот водач Разман Кадиров на Телеграм објави видео од чеченски борци пред запазена зграда во Мариупол, истакнувајќи дека градот „конечно паднал“ и дека се „ чисти од украински нацисти“.

Но, се огласи еден од командантите и заменик-врховен командант на украинската единица Азов, Свјатослав Паламар, кој за Вашингтон пост се јави од челичарницата во Мариупол, која е последно украинско упориште во разурнатиот град.

Тој рече дека украинските маринци и одредот „Азов“ биле опколени во фабриката за челик Азовстал, но дека тие продолжуваат да пружаат отпор и да се бранат.

Паламар рече дека го одбиле рускиот напад и дека никој не им го предал Мариупол на Русите.

Приказната на Паламар е сосема спротивна од она што го кажа Путин.

Паламар вели дека украинските борци во Азовстал оштетиле руски воени возила.

Според него, руските сили се обидувале да упаднат во фабриката за челик, но украинските ловци уништиле три тенкови, две борбени возила на пешадијата, оклопен транспортер и многу пешадија.

-Непријателот не можеше да го заземе Азовстал. Ние сме тука, сè уште никој не го предал Мариупол – рече Паламар, признавајќи дека неговите трупи се без сила.

Тој додаде дека војниците треба да бидат евакуирани во трета земја која би била безбедно засолниште за борците.

loading...

go88 cổng game quy luật bầu cua go88 ảnh ăn tiền go88

https://sunwin.fan/