Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид
Турција побара екстрадиција на „33 терористи“ од Шведска и Финска откако го тргна ветото за прием
Турција побара екстрадиција на „33 терористи“ од Шведска и Финска откако го тргна ветото за прием

Екс шефот на косовската служба за безбедност, Кастрати: Лудилото на Путин не оди дотаму да употреби нуклеарно оружје

Поранешниот командант на Безбедносните сили на Косово (ФСК), Кадри Кастрати изјави дека не верува оти рускиот претседател Владимир Путин може да нареди напад со нуклеарно оружје против Украина или било која држава во светот, јави дописникот на МИА од Приштина.

Во синоќешното интервју за телевизијата Т7, Кастрати рече дека верува оти „лудилото на рускиот претседател не е стасано до тој степен за да употреби нуклеарно оружје“.

– Мислам дека лудилото на рускиот претседател не е стасано до тој степен за да употреби нуклеарно оружје, бидејќи, доколку го стори тоа, тој не само што ќе ја нападне Украина, туку тоа ќе има многу поширок дијапазон од тие две држави (Русија и Украина), изјави Кастрати.

Според поранешниот командант на ФСК, наредбата на Путин до руската армија за активирање на антинуклеарната заштита претставува „само заплашување на Украина“ и на нејзините сојузници.

– Лично сметам дека ова е само закана, само заплашување на Украина и на околните држави, но и на членките на НАТО, за да не ја поддржат Украина, да не ја снабдуваат со оружје и да не ѝ помагаат да се одбрани. Сметам дека засега нема да се случи нешто такво, бидејќи со тоа светот фактички ќе се уништи, рече Кастрати.

loading...

quy định rút tiền go88 auto tài xỉu go88 go88 apk download

đánh bài online sunwin Tải game Sunwin đổi thưởng Số 1 Việt Nam sunwin apk 2020