КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз

Кој е Убиецот од Тексас: Бил агресивен и го малтретирале во училиште

Тинејџерот Салвадор Роландо Рамос (18), кој уби 19 деца и двајца возрасни во основно училиште во Тексас, бил жртва на малтретирање. Освен што убиваше во училиштето, тој ја застрелал и сопствената баба пред нападот и тешко ја повредил.

Американските медиуми разговараа со неговите пријатели и луѓе кои го познаваа. Рамос работел како ноќен менаџер во ресторанот Венди во Увалде.

Њујорк тајмс разговараше со неговите колеги од работа. Рекоа дека никој навистина не го познава Рамос добро и дека тој главно бил оддалечен.

Родителите на еден од пријателите на напаѓачот го опишаа Рамос како сериозен и лут. Велат дека биле изненадени дека младиот човек бил способен за такво насилство.

„Вашингтон пост“ ги цитира неговите пријатели и роднини кои го опишуваат како осамен млад човек кој бил малтретиран како дете поради говорна мана.

Рекоа дека Рамос имал проблеми дома, како и дека често се карал со мајка му, која наводно е наркоманка.

Рамос наводно го напуштил училиштето по повеќекратно малтретирање.

-Многу пропушти за време на средното училиште, не посетуваше настава. Не требаше оваа година да дипломира кај нас, рекоа неговите колеги од училиштето.

– Пред околу една година Рамос на социјалните мрежи објави фотографии од автоматски пушки од неговата листа со желби… Пред четири дена објави слики од две пушки и во описот изјави дека тоа е негово оружје, објави Вашингтон пост зборовите на еден од пријателите на напаѓачот.

Вооружениот напад во Увалде, малата општина на околу еден час од границата со Мексико, е најсмртоносниот инцидент во американско училиште во последните години и последен во серијата крвави насилства со оружје во Америка.

Во нападот во училиштето, во кое учат повеќе од 500 деца, главно од шпанско потекло и со неповолна економска ситуација, повредени се повеќе од десетина деца.

loading...

link vào go88 Chơi ngay Game Bài Go88 có tặng code tân thủ 2022 go find 50 numbers go88

nhóm zalo sunwin kéo tài xỉu sunwin sunwin game đổi thưởng trực tuyến