Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

КОЛКУ ТРЕБА ДА ТИ Е ИЗГОРЕН МОЗОКОТ ОД РУСКА ВОТКА ЗА ОВА ДА ГО ОПРАВДУВАШ – Објавено видео од бункерот под опколениот Азовстал во Мариупол – Деца и жени плачат дека се без храна и вода – 50 дена сме под земја, не сме виделе ни сонце ни небо

Од внатрешноста на опколената челичарница Азовстал во Мариупол се појави видео, на кое се гледаат жени и деца кои велат дека немаат сила и дека мора итно да се евакуираат на територијата што ја контролира Украина.

Снимката е направена во четвртокот. Жените велат дека 15 деца живеат во тунели под фабриката за челик, од бебиња до тинејџери. Тие биле заробени заедно со нивните семејства и други цивили, вклучително и работници во фабриката.

На видеото се гледаат неколку деца, опкружени со облека и импровизирани кревети. Едно момче вели дека очајно сака повторно да ја види сончевата светлина и да дише свеж воздух надвор.

Неименувана жена вели дека поминала 50 дена под земја од 25 февруари, вториот ден од руската инвазија на Украина. Други велат дека се засолниле во фабриката на почетокот на март, додека руските сили ги нападнале нивните станови со артилериски и воздушни напади.

„ Сите намирници што ги понесовме со нас се при крај. Наскоро нема да имаме доволно храна ниту за децата“ – рече таа.

„ Тука сме и ни треба помош. Ние сме во епицентарот на настаните и не можеме да излеземе. Моето дете треба да биде евакуирано во мирна област, како и другите. Бараме безбедносни гаранции за нашите деца“ – додаде таа.

Една девојка на видеото вели дека излегла од дома на 27 февруари и дека оттогаш не видела „ни небо, ни сонце“.

loading...

hướng dẫn tải go88 go88 mod quy luật tài xỉu go88

bắt cầu sunwin