ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ

КОМИЧНО СООПШТЕНИЕ НА РУСКАТА АМБАСАДА ВО САД: НЕ ИМ ДАВАЈТЕ ОРУЖЈЕ НА УКРАИНЦИТЕ ДА СЕ БРАНАТ, НЕ МОЖЕ НА РААТ ДА ГИ ОКУПИРАМЕ И ИСПОТЕПАМЕ

„Американските власти треба да престанат да му доставуваат оружје на режимот во Киев. Тоа допринесува до поголем број жртви“, се наведува во соопштението на руската амбасада во САД.

Соопштението е реакција на изјавата на американската потсекретарка за контрола на вооружувањето и меѓународна безбедност, Бони Џенкинс, околу заканите од неексплодирани убојни средства, што, наводно, ги оставиле руските вооружени сили на територијата на Украина, појаснуваат медиуми.

„Таквите обвинувања изгледаат апсурдно во позадина на американското снабдување на режимот во Киев, што е во тек, со смртоносно оружје. Во оружјето што САД му го доставија на киевскиот режим, има и МАНПАДС рачни противавионски ракетни системи и АТГМ рачни противтенковски ракетни фрлачи што украинските вооружени сили и националните баталјони ги оставаат зад себе на теренот во големи количини“, пишува во соопштението на руската амбасада во САД.

Се истакнува и дека посебно е загрижувачка одлуката, украинските власти да им го поделат американското оружје на радикалите и на поранешни криминалци, кои се придружиле на силите за територијална одбрана.

„Повикуваме Вашингтон да престане да внесува смртоносно оружје во Украина. САД се тие што предизвикуваат раст на бројот на жртви“, се тврди во соопштението.

loading...

go88 m1

cách nạp tiền sunwin sunwin live miễn phí tải game sunwin