(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ – Чавушоглу: Русија и Украина се поблиску до договор

Москва и Киев се приближуваат до договор за критичните прашања поврзани со инвазијата на Украина, изјави турскиот министер за надворешни работи.

Мевлут Чавушоглу, кој присуствуваше на разговорите меѓу Украина и Русија во Анталија, додаде дека се надева на прекин на огнот доколку нема нови недоразбирања во разговорите.

Сергеј Лавров и Дмитро Кулеба се состанаа во турскиот град претходно овој месец за да разговараат за конфликтот, но решение не е договорено.

Претходните рунди мировни преговори се одржаа на границата со Белорусија.

Чавушоглу за турскиот весник Хуриет изјави дека има разбирање за критичните теми.

„Можеме да кажеме дека се надеваме на прекин на огнот доколку страните не отстапат од сегашните позиции“, рече тој, не откривајќи детали

loading...

free anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

online anime To Your Eternity

english anime AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

online anime Boruto: Naruto Next Generations

DARLING in the FRANXX (Dub)

AniWatch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 7