ГОСПОДЕ МИЛИ БОЖЕ: ВМРО ДПМНЕ ГО ПРАТИЈА ВО ОБСЕ ДА ЗБОРИ ЗА КОРУПЦИЈА ЧОВЕКОТ ОФИЦИЈАЛНО ОБВИНЕТ ЗА КРИМИНАЛ ОД 4.7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА НАБАВКАТА НА КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ
ГОСПОДЕ МИЛИ БОЖЕ: ВМРО ДПМНЕ ГО ПРАТИЈА ВО ОБСЕ ДА ЗБОРИ ЗА КОРУПЦИЈА ЧОВЕКОТ ОФИЦИЈАЛНО ОБВИНЕТ ЗА КРИМИНАЛ ОД 4.7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА НАБАВКАТА НА КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ
Мицкоски да не бега туку да одговори дали знае каде завршиле парите од „Криминалните парцели“, дали во ВМРО-ДПМНЕ?
Мицкоски да не бега туку да одговори дали знае каде завршиле парите од „Криминалните парцели“, дали во ВМРО-ДПМНЕ?
(Фото) Ова се сите осомничени за случајот “Делчевски ниви”: Сите добија 30 дена притвор, ќе одговараат за измама во службата, помагање и соизвршителство во криминал тежок 1,5 милиони евра
(Фото) Ова се сите осомничени за случајот “Делчевски ниви”: Сите добија 30 дена притвор, ќе одговараат за измама во службата, помагање и соизвршителство во криминал тежок 1,5 милиони евра
(ВИДЕО) Градоначалникот Касами најави тимови за поддршка на земјоделците и за развој на руралниот туризам во Општина Тетово
(ВИДЕО) Градоначалникот Касами најави тимови за поддршка на земјоделците и за развој на руралниот туризам во Општина Тетово
ОВА Е СТРАШНО: НОВИНАРКА НА ФОКУС ОТИДЕ ВО ИДРИЗОВО И НАПРАВИ ИНТЕРВЈУ СО 10 ЖЕНИ КОИ СИ ГИ УБИЛЕ МАЖИТЕ НА СПИЕЊЕ СО СЕКИРА И СО ТОКМАК И ГИ ПРЕСТАВИ КАКО ХЕРОИНИ, ПОРАКАТА ДО ЖЕНИТЕ Е ДА СИ ГИ УТЕПААТ МАЖИТЕ КОИ ГИ МАЛТРЕТИРААТ НАМЕСТО ДА СЕ РАЗВЕДАТ ОД НИВ
ОВА Е СТРАШНО: НОВИНАРКА НА ФОКУС ОТИДЕ ВО ИДРИЗОВО И НАПРАВИ ИНТЕРВЈУ СО 10 ЖЕНИ КОИ СИ ГИ УБИЛЕ МАЖИТЕ НА СПИЕЊЕ СО СЕКИРА И СО ТОКМАК И ГИ ПРЕСТАВИ КАКО ХЕРОИНИ, ПОРАКАТА ДО ЖЕНИТЕ Е ДА СИ ГИ УТЕПААТ МАЖИТЕ КОИ ГИ МАЛТРЕТИРААТ НАМЕСТО ДА СЕ РАЗВЕДАТ ОД НИВ
(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ГИ РАЗЛУТИ ФЕМИНИСТКИТЕ: Додека некои жени очекуваат вистински мажи според дефиниција, многу добри мажи поминуваат покрај нив или во нивниот живот и се игнорирани, и некои од тие жени остануваат сами
(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ГИ РАЗЛУТИ ФЕМИНИСТКИТЕ: Додека некои жени очекуваат вистински мажи според дефиниција, многу добри мажи поминуваат покрај нив или во нивниот живот и се игнорирани, и некои од тие жени остануваат сами
Голем пожар во Солун на плоштадот Аристотел, спасени 44 лица, има и повредени
Голем пожар во Солун на плоштадот Аристотел, спасени 44 лица, има и повредени
Пожарникари од шест европски земји ќе бидат распределени во Грција за да помагаат во пожарите во текот на летото
Пожарникари од шест европски земји ќе бидат распределени во Грција за да помагаат во пожарите во текот на летото

Лавров: Мировните преговори би можеле да се одржат и во Белград

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, денеска изјави дека преговорите со Украиан би можеле да бидат одржани и во Белград, како и дека покрај Истанбул, каде веќе е договрен состанок, тие се подготвени да разгледаат и други локации за преговори вклучувајќи го и Белград.

„Белград со својот статус, како град и точка на гледишата во целост одговара за какви било преговори и на сите ниво“,

рече Лавров во интервју за српските медиуми.

Тој сепак истакна дека местото на преговорите треба да биде прифатливо и за едната и за другата преговарачка екипа.

„Трипати водевме директни разговори во Белорусија, а потоа имавме пауза, бидејќи поради технички причини неможеше да има директни разговори. Сега е постигнат договор за состанок во Истанбул. Тоа ја одржува географската точна, каде се поклопија можностите на двете земји – наведе Лавров.

Тој сепак повторно истакна дека Русија е подготвена да разгледа и други опции за преговори, вклучувајќи го и Белград.

Инаку, новата рунда преговори меѓу Русија и Украина договорена да се случи денеска во Истанбул, најверојатно сепак ќе се премести за утре, бидејќи членовите на украинската декларација се соочуваaт со „логистички тешкотии да пристигнат во Истанбул“.

„Се уште сме на пат, поради логистички тешкотии нашето пристигнување се очекува прилично доцна – изјави Давид Арахамија од украинската мировна делегација.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogo anime tv SHAMAN KING (2021)

watch anime free GoGoAnime Attack on Titan Season 3 Part 2

sites to watch anime So I'm a Spider, So What?

anime websites Attack on Titan Final Season Part 2

GoGoAnime One Piece Episode 1011