ДИК заврши со пребројување на гласовите во Куманово – Димитриевски води со само 22 гласа
ДИК заврши со пребројување на гласовите во Куманово – Димитриевски води со само 22 гласа
ШОКАНТНО: ДУРИ 1400 ОХРИЃАНИ ГЛАСАЛЕ ЗА ГОЦЕ ВЕГЕТА, ПОРАДИ ШТО ЌЕ ИМА ВТОР КРУГ ВО ОХРИД
ШОКАНТНО: ДУРИ 1400 ОХРИЃАНИ ГЛАСАЛЕ ЗА ГОЦЕ ВЕГЕТА, ПОРАДИ ШТО ЌЕ ИМА ВТОР КРУГ ВО ОХРИД
(ВИДЕО) ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ РЕКЛАМНИ СПОТОВИ ДОСЕГА Добредојде за новото време – ребрендирање на Комерцијална банка
(ВИДЕО) ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ РЕКЛАМНИ СПОТОВИ ДОСЕГА Добредојде за новото време – ребрендирање на Комерцијална банка
Победник на советничките листи во Куманово е СДСМ
Победник на советничките листи во Куманово е СДСМ
Билал Касами прогласи победа во Тетово, очекува поддршка во втор круг
Билал Касами прогласи победа во Тетово, очекува поддршка во втор круг
КАКО МОЖЕ НЕКОЈ ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА ПОБЕДНИК АКО ИЗГУБИЛ ВО ЦЕНТАР, КАРПОШ, ШУТКА, КУМАНОВО, БИТОЛА, ЛОЗОВО, РАДОВИШ, ПАЛАНКА, ПРОБИШТИП, КОЧАНИ, ДЕЛЧЕВО, БЕРОВО, ВАЛАНДОВО, СТРУМИЦА, ДОЈРАН, РЕСЕН, КРУШЕВО И Е ПРЕД ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ?!?!
КАКО МОЖЕ НЕКОЈ ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА ПОБЕДНИК АКО ИЗГУБИЛ ВО ЦЕНТАР, КАРПОШ, ШУТКА, КУМАНОВО, БИТОЛА, ЛОЗОВО, РАДОВИШ, ПАЛАНКА, ПРОБИШТИП, КОЧАНИ, ДЕЛЧЕВО, БЕРОВО, ВАЛАНДОВО, СТРУМИЦА, ДОЈРАН, РЕСЕН, КРУШЕВО И Е ПРЕД ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ?!?!
НЕВЕРОЈАТНО, НАШИОТ ТИКВЕШ УСПЕШНО СЕ ВМЕШУВА ВО СЕГМЕНТОТ ПРЕМИУМ ВИНА НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР, ВИНА КОИ ЧИНАТ ОД 100 ДО 500 ЕВРА ШИШЕ!
НЕВЕРОЈАТНО, НАШИОТ ТИКВЕШ УСПЕШНО СЕ ВМЕШУВА ВО СЕГМЕНТОТ ПРЕМИУМ ВИНА НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР, ВИНА КОИ ЧИНАТ ОД 100 ДО 500 ЕВРА ШИШЕ!
Кондовски: Изборните резултати даваат одлична основа за победа во вториот круг кој е веќе извесен и во кој најавувам повторно позитивна и прогресивна кампања
Кондовски: Изборните резултати даваат одлична основа за победа во вториот круг кој е веќе извесен и во кој најавувам повторно позитивна и прогресивна кампања

Меркел: Ја гледаме моќата на природата, мора веднаш да реагираме во битката против климатските промени

Германската канцеларка Ангела Меркел за време на посетата на поплавената област во провинцијата Рајнска област-Пфалц вети дека ќе стори повеќе против негативните ефекти од климатските промени.

– Збирот на сите настани на кои сме сведоци на Германија и силата со која се случуваат, сугерираат дека тоа има врска со климатските промени – им рече Меркел на граѓаните за време на посетата на општината Аденау.

– Мораме да побрзаме, мора да бидеме побрзи во борбата против климатските промени – рече германската канцеларка, пренесува Ројтерс.

– Гледаме со каква сила може да дејствува природата – рече Меркел.

– Потребни се политики што ги земаат предвид природата и климата. Ние ќе се спротивставиме на оваа моќ на природата – на краток рок, но исто така и на среден и на долг рок – додаде таа.

– Потребни се политики што ги земаат предвид природата и климата повеќе отколку што правевме претходните години – рече Меркел.

Денес канцеларката Меркел ги посети областите погодени од смртоносните поплави во кои загинаа повеќе од 150 лица.

Околу пладне, таа го посети селото Шулд со премиерот на Рајнска област-Пфалц, Малу Дрејер.

Во областа Ахрвејлер, во која припаѓа Шулд, досега се загинати 110 лица, а 670 повредени.

loading...

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animebee.to: Watch Super Robot Wars The Original Generation: The Divine Wars animebee Episode 25 gogoanime

AnimeTV: Monster Musume: Everyday Life with Monster Girls OVA (Dub) anime episode 2 online free at https://animetv.cc boruto anime tv

Website https://animeflix.nl: Watch Saiyuki animeflix Episode 50 animeflix kamisama kiss

Telegra: https://telegra.ph/Anime-Flix-06-22

Experiment: https://experiment.com/users/kkissanime