ДЕЦАВА СЕ ИСПОТЕПАА СО БРЗО ВОЗЕЊЕ, ГЛЕДААТ ФИЛМОВИ И МИСЛАТ ДЕКА ЖИВОТОТ Е ФИЛМ: Загина 24-годишно момче, а друго е тешко повредено, излетале со „бмв“ кај Кичево
ДЕЦАВА СЕ ИСПОТЕПАА СО БРЗО ВОЗЕЊЕ, ГЛЕДААТ ФИЛМОВИ И МИСЛАТ ДЕКА ЖИВОТОТ Е ФИЛМ: Загина 24-годишно момче, а друго е тешко повредено, излетале со „бмв“ кај Кичево
Почна средбата Ковачевски – Мицкоски во Клубот на пратениците
Почна средбата Ковачевски – Мицкоски во Клубот на пратениците
СТЕВО РАСТУРИ, НАПРАВИ ДАР МАР ДЕНЕСКА НА ПРЕСОТ, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА ПРЕТСЕДАТЕЛЕ, СЕ ГОРДЕАМ СО ТЕБЕ, СТАНУВАШ НОВИОТ КИРО ГЛИГОРОВ!
СТЕВО РАСТУРИ, НАПРАВИ ДАР МАР ДЕНЕСКА НА ПРЕСОТ, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА ПРЕТСЕДАТЕЛЕ, СЕ ГОРДЕАМ СО ТЕБЕ, СТАНУВАШ НОВИОТ КИРО ГЛИГОРОВ!
ВЛАДА: Премиерот Ковачевски присуствуваше на седницата на Советот за безбедност, секоја одлука за предлогот ќе се носи низ дијалог и консултации во интерес на иднината на сите граѓани на Република Северна Македонија
ВЛАДА: Премиерот Ковачевски присуствуваше на седницата на Советот за безбедност, секоја одлука за предлогот ќе се носи низ дијалог и консултации во интерес на иднината на сите граѓани на Република Северна Македонија
ПЕНДАРОВСКИ: НЕМА ЗАКАНИ ЗА НАЦИОНАЛНАТА БЕЗБЕДНОСТ АКО СЕ СОПРЕ ЕУ ИНТЕГРАЦИЈАТА
ПЕНДАРОВСКИ: НЕМА ЗАКАНИ ЗА НАЦИОНАЛНАТА БЕЗБЕДНОСТ АКО СЕ СОПРЕ ЕУ ИНТЕГРАЦИЈАТА
ПЕНДАРОВСКИ: АПАСИЕВ Е ПСИХОПАТ, АКО Е ХРАБАР НЕКА ДОЈДЕ ДА МИ ЈА ОПЦУЕ ПОЧИНАТАТА МАЈКА ВО ЛИЦЕ ЌЕ ГО ИСПЛЕСКАМ КАКО МАГАРЕ
ПЕНДАРОВСКИ: АПАСИЕВ Е ПСИХОПАТ, АКО Е ХРАБАР НЕКА ДОЈДЕ ДА МИ ЈА ОПЦУЕ ПОЧИНАТАТА МАЈКА ВО ЛИЦЕ ЌЕ ГО ИСПЛЕСКАМ КАКО МАГАРЕ
Пронајдена дрога, приведени осум лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран, Приведени двајца криумчари на мигранти, Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна, Приведен разбојник во Скопје, Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот
Пронајдена дрога, приведени осум лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран, Приведени двајца криумчари на мигранти, Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна, Приведен разбојник во Скопје, Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот
ПЕНДАРОВСКИ: ПО ПРИФАЌАЊЕТО НА ОВОЈ ПРЕДЛОГ, АКО БУГАРИЈА ИЛИ НЕКОЈ ДРУГ ПАК ОТВОРИ ТЕМИ ЗА НАШИОТ ИДЕНТИТЕТ ИЛИ НАШАТА ИСТОРИЈА ЌЕ СЕ ОТКАЖЕМЕ ОД ЕУ ИНТЕГРАЦИЈАТА
ПЕНДАРОВСКИ: ПО ПРИФАЌАЊЕТО НА ОВОЈ ПРЕДЛОГ, АКО БУГАРИЈА ИЛИ НЕКОЈ ДРУГ ПАК ОТВОРИ ТЕМИ ЗА НАШИОТ ИДЕНТИТЕТ ИЛИ НАШАТА ИСТОРИЈА ЌЕ СЕ ОТКАЖЕМЕ ОД ЕУ ИНТЕГРАЦИЈАТА

Молдавија изрази „длабока загриженост“ поради коментарот на рускиот командант

Министерството за надворешни работи на Молдавија го повика рускиот амбасадор за да изрази „длабока загриженост“ поради изјавите на висок руски воен командант дека населението во земјата што зборува руски е угнетувано.

– Овие изјави се неосновани и се во спротивност со ставот на Руската Федерација за поддршка на суверенитетот и територијалниот интегритет на Република Молдавија, во нејзините меѓународно признаени граници. Молдавија е неутрална држава и овој принцип мора да го почитуваат сите меѓународни актери, објави молдавското МНР на својата веб-страница

Руските државни новински агенции вчера го цитираа Рустам Минекаев, заменик командант на рускиот централен воен округ, кој рекол дека Русија планира да ги стави Донбас и јужна Украина под целосна контрола за време на втората фаза од, како што ја нарекува, „специјалната воена операција“. Со тоа, рече тој, Русија ќе го подобри пристапот до прорускиот регион Придњестровје, кој граничи со Украина.

И украинскиот претседател Володимир Зеленски предупреди дека руската инвазија на неговата земја е само почеток и оти Москва има планови да заземе и други земји.

Тој рече дека коментарите на руската армија за потребата од создавање врска со Молдавија на украинскиот фронт, укажуваат на тоа дека Москва сака да изврши инвазија и на други земји.

loading...

go88 pro bản hack go88 go88 play go88

sunwin net