Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
Малите партии му порачаа на Мицкоски дека не ја менуваат страната
Малите партии му порачаа на Мицкоски дека не ја менуваат страната
БРАВО - Улиците и тротоарите во Општина Центар беспрекорно исчистени
БРАВО - Улиците и тротоарите во Општина Центар беспрекорно исчистени
Успешната приказна продолжува: Сашо Тасевски со нов мандат за директор на полицијата
Успешната приказна продолжува: Сашо Тасевски со нов мандат за директор на полицијата

НАПАДОТ ВО КАБУЛ И УБИСТВОТО НА 12 АМЕРИКАНСКИ ВОЈНИЦИ ЈА РАСТРЕВОЖИ АМЕРИКА Бајден свика итен состанок со тимот за национална безбедност

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска одржа итен состанок со тимот за национална безбедност.

„Претседателот се состана со тимот за национална безбедност, на кој присуствуваше и секретарот Блинкен. Ќе продолжиме со целосното известување на претседателот за развојот на ситуацијата, така што врз основа на тоа ќе се донесе одлука за акција“, соопшти Белата куќа.

Ваквиот итен состанок беше свикан откако во близина на аеродромот во авганистанската престолнина Кабул денеска се случи бомбашки напад во кој беа повредени неколку американски државјани.

Засега, како што објавуваат светските медиуми, регистрирани се најмалку 13 загинати и над 120 повредени.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch anime free AnimeFreak DARLING in the FRANXX

anime freak tv AnimeFreak Tokyo Ghoul

anime freak site Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

anime online Attack on Titan Season 3

AnimeFreak Attack on Titan Episode 25