ОВOJ НАПРЕДОК НА МЕДИЦИНАТА НЕМА ДА ИМ СЕ ДОПАДНЕ НА МУСЛИМАНИТЕ: Американски хирурзи успешно трансплантираа бубрег од свињa на човек
ОВOJ НАПРЕДОК НА МЕДИЦИНАТА НЕМА ДА ИМ СЕ ДОПАДНЕ НА МУСЛИМАНИТЕ: Американски хирурзи успешно трансплантираа бубрег од свињa на човек
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА ВЛАСИТЕ: И ПОНАТАМУ ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ ЗАТОА ШТО ТОА ЗНАЧИ НАПРЕДОК ЗА ЗЕМЈАТА НА СЕКОЈ ПЛАН
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА ВЛАСИТЕ: И ПОНАТАМУ ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ ЗАТОА ШТО ТОА ЗНАЧИ НАПРЕДОК ЗА ЗЕМЈАТА НА СЕКОЈ ПЛАН
ПЦЕР: ЗА ДОБРОТО НА РОМИТЕ И НА ЗЕМЈАТА, ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ
ПЦЕР: ЗА ДОБРОТО НА РОМИТЕ И НА ЗЕМЈАТА, ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ
ЕВЕ ВИ МОТИВАЦИЈА ДА ИЗЛЕЗЕТЕ ВО ВТОР КРУГ: Еве сликовито објаснето каде се враќаме. Списоци и тефтерчиња. Листи за отстрел. Хушкање и закани. Затоа е потребно ОБЕДИНУВАЊЕ во втор круг и стопирање на злото!
ЕВЕ ВИ МОТИВАЦИЈА ДА ИЗЛЕЗЕТЕ ВО ВТОР КРУГ: Еве сликовито објаснето каде се враќаме. Списоци и тефтерчиња. Листи за отстрел. Хушкање и закани. Затоа е потребно ОБЕДИНУВАЊЕ во втор круг и стопирање на злото!
ЧЛЕН НА СДСМ: ЗАЕВ ЗГРЕШИ ШТО НЕ ВЛАДЕЕШЕ КАКО ГРУЕВСКИ, ЗА ОВОЈ НАРОД НЕ Е ДЕМОКРАТИЈА
ЧЛЕН НА СДСМ: ЗАЕВ ЗГРЕШИ ШТО НЕ ВЛАДЕЕШЕ КАКО ГРУЕВСКИ, ЗА ОВОЈ НАРОД НЕ Е ДЕМОКРАТИЈА
ПРЕКРАСНО: СО АНТИФАШИСТИЧКИ ПЕРФОРМАНС МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ГИ СЛАВЕШЕ ТВОРЦИТЕ КОИ МУ РЕКОА „НЕ“ НА БУГАРСКИОТ ОКУПАТОР
ПРЕКРАСНО: СО АНТИФАШИСТИЧКИ ПЕРФОРМАНС МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ГИ СЛАВЕШЕ ТВОРЦИТЕ КОИ МУ РЕКОА „НЕ“ НА БУГАРСКИОТ ОКУПАТОР
Демократски сојуз: Да продолжиме по патот кон ЕУ, да гласаме сите за кандидатите на СДСМ и коалицијата НАЈДОБРОТО ЗА МОЈАТА ОПШТИНА
Демократски сојуз: Да продолжиме по патот кон ЕУ, да гласаме сите за кандидатите на СДСМ и коалицијата НАЈДОБРОТО ЗА МОЈАТА ОПШТИНА
БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: БРАНКО НАПРАВИ ИНЦЕСТ НА ОВИЕ ИЗБОРИ, ГО СИЛУВАШЕ СВОЕТО ДЕТЕ, СДСМ!
БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: БРАНКО НАПРАВИ ИНЦЕСТ НА ОВИЕ ИЗБОРИ, ГО СИЛУВАШЕ СВОЕТО ДЕТЕ, СДСМ!

НЕКА ПРОБААТ КОПИЉАЦИВЕ ВАКА ДА ГО НАМЕСТАТ ПУТИН, ЌЕ ГИ ОБЕСИ НА БАНДЕРА ЗА УШИТЕ: Трудо нова жртва на руските комичари, се претставиле како Грета Тунберг

Нова жртва на руските комичари, познати како Вован и Лексус, беше канадскиот премиер Џастин Трудо, на кого му се претставиле како шведската активистка Грета Тунберг, која наводно побарала од него да и овозможи средба со ликовите од познатата анимирана серија „Саут Парк“, Теренс и Филип.

За време на 10-минутниот разговор, снимен во јануари, Владимир Кузнецов и Алексеј Столјаров, кои сега објавија, го советувале Трудо за светската политика, меѓу другото, но исто така навеле дека се загрижени за растечката меѓународна криза и можноста за нова светска војна, пренесува „Гардијан“.

„Вие сте возрасни, но се однесувате како деца. Можеме да создадеме свет каде ќе има простор за секого. И за црнци и за белци, христијани и муслимани, Трамп и Путин, за Борис Џонсон и Корбин, за Теренс и Филип. Напуштете го НАТО, оставете го оружјето, собирајте цвеќиња, насмевнете и се на природата“, рекла лажната Грета.

На тоа, Трудо дипломатски одговорил дека тоа е вистинската перспектива.

„Јас исто така сонувам за свет во кој војниците се непотребни, но за жал ние сè уште не живееме во тој свет“, рекол Трудо.

Канадскиот премиер сфатил дека станува збор за шега кога лажната Тунберг го повторила барањето да ја запознае со Теренс и Филип.

Претходно, жртви на руските комичари беа познати јавни личности, а пред Трудо беше музичарот Елтон Џон кого дуото го повика, претставувајќи се како рускиот претседател Владимир Путин, кој сака да разговара со него за правата на хомосексуалците.

loading...

AnimeBee: Blue Exorcist: Runaway Kuro (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to online anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Africa Salaryman (Dub) animeheaven Episode 12 animeheaveneu

Ongaku Shoujo Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Wangpai Yushi Di 0 Ji animekisa Episode Full animekisatv

Dogforums: https://www.dogforums.com/members/animefreakws.320823/#about

Speedrun: https://www.speedrun.com/user/animeflixnl