Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

Отфрлен рускиот ултиматум, украинските војници го бранат Мариупол додека им снема муниција

Украинските сили ќе продолжат да го бранат градот Мариупол и покрај ултиматумот на Русија, соопштија во неделата властите на Мариупол.

Советникот на градоначалникот на Мариупол одговори на барањето на руското Министерство за одбрана да се предадат украинските војници кои продолжуваат да се спротивставуваат на руските напади, велејќи дека украинските сили продолжуваат да се борат.

„Окупаторите објавија во саботата вечерта дека ќе обезбедат „коридор за предавање“ за преостанатите војници“, напиша Петро Андриушченко во Телеграм, пренесе Си-Ен-Ен.

„Но, од денеска нашите бранители продолжуваат да се бранат“, рече тој.

Мариупол е стратешко пристаниште на Азовското Море и е во центарот на напорите на Русија да ги здружи силите во источна и јужна Украина.

Андриушченко, исто така, рече дека отпорот кон Русите продолжува надвор од фабриката за челик Азовстал, гигантски објект кој е бастион за украинските сили кои се борат во Мариупол.

„И покрај желбата на окупаторите да покажат дека местото на непријателствата е ограничено на фабриката за челик Азовстал, тоа не е точно“, рече тој.

Истакна дека „за време на борбите окупаторите повторно гранатирале приватни станови со тешка артилерија“. Продолжило и гранатирањето на пристаништето.

loading...

kết quả tài xỉu go88

sunwin house bradford sunwin của ai sunwin nổ hũ apk cho android