Откако Украинците им потопија неколку бродови и ги запукаа со тешка артилерија од новите американски топови, Русите се повлекоа од Змискиот остров

Руските сили се повлекоа од Змискиот остров во близина на украинскиот брег во Црното Море како „знак на добра волја“, соопшти денеска Министерството за одбрана.

Министерството соопшти дека овој потег покажува дека Русија не ги попречува напорите на Обединетите нации за организирање хуманитарен коридор за извоз на земјоделски производи од Украина.

Змискиот остров, што Русија го окупираше на првиот ден од инвазијата, стекна светска слава кога украинските граничари кои беа таму го одбија барањето на руски воен брод за предавање.

Сепак ова е само ПР потег на РУсите, тие се повлекуваат од островот затоа што проценија дека не се исплати да го бранат токако Украинците ги запукаа со тешка артилерија и ракети кои ги добија од САД овие денови, резултатот е неколку потопени бродови и многу жртви на руската страна.

sunwin web sunwin web sunwin web

game bài sunwin

sunwin apk sunwin club tải sunwin apk

sun win

game sunwin sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu