ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

ОВИЕ ХРАБРИ ЛУЃЕ ЈА БРАНАТ ЧЕСТА НА РУСИЈА ПРЕД СВЕТОТ И ПРЕД ИСТОРИЈАТА – Над 3.000 уапсени на протестите во Русија

Руската полиција уапсила повеќе од 3.034 лица на антивоените протести во градовите ширум земјата.

Првичните проценки беа дека 559 лица биле приведени.

Снимките на социјалните мрежи покажуваат стотици луѓе кои маршираат низ Москва извикувајќи „Не на војната!“ и „Срам!“

Despite the threat of yearslong prison terms, thousands of Russians joined antiwar rallies across the country on Sunday in a striking show of the pent-up anger in Russian society about President Vladimir V. Putin’s invasion of Ukraine.

The police reported more than 3,000 arrests across the country — the highest nationwide total officially reported in any single day of protest in recent memory. An activist group that tracks arrests, OVD-Info, reported detentions in 49 different Russian cities.

Video from independent Russian news outlets covering the protests showed throngs of people chanting “No to war!” on St. Petersburg’s central avenue, Nevsky Prospekt, and on Moscow’s Manezhnaya Square, just outside the Kremlin walls.

In the city of Kaliningrad near the Baltic Sea, a woman protesting the war was recorded in a video posted on Twitter telling a police officer that she had survived the Nazi siege of Leningrad.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 10

english dubbed anime AnimeDao Attack on Titan Final Season Part 2

AnimeDao Naruto (Uncropped) (Dub)

AnimeDao Tokyo Revengers

anime stream AnimeDao Kiss x Sis