Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид
Турција побара екстрадиција на „33 терористи“ од Шведска и Финска откако го тргна ветото за прием
Турција побара екстрадиција на „33 терористи“ од Шведска и Финска откако го тргна ветото за прием

Пентагон тврди: Русија сака да ја собори украинската Влада во Киев

Американската Влада верува дека Русија планира намера да ја собори Владата во Киев како дел од нејзиниот напад врз Украина.

– Наша проценка е дека (руските сили) имаат секаква намера во основа, да ја обезглават Владата и да инсталираат сопствен метод на управување, што би ги објаснило овие рани потези кон Киев, изјави денеска висок претставник на американското Министерство за одбрана, според транскрипт од Пентагон.

Како што пренесе ДПА, украинската војска дава отпор на руските војници, се додава во соопштението.

Борби се водат во радиус од околу 30 километри од главниот град на Украина Киев и околу главниот источен град Харков, недалеку од руската граница, меѓу другите места, рекол претставникот.

Воените дејствија на руските трупи очигледно се насочени кон освојување на клучни населени центри, додал тој.

loading...

tải game tài xỉu đổi tiền that go88 go88 ios play go88.vin

máy chủ sunwin ở đầu