Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Јовева: Европскиот парламент дава целосна поддршка за почеток на преговорите
Јовева: Европскиот парламент дава целосна поддршка за почеток на преговорите

По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот

По повлекувањето на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот. Во Киев тврдат дека Русија изгубила третина од копнените сили, очекувајќи го крајот на војната оваа година.

„Не успеаја да го заземат Киев, се повлекуваат од околината на Харков, нивната голема офанзива во Донбас е запрена. Русија не ги постигнува своите стратешки цели“, рече Столтенберг.

Војската на обединетото кралство, исто така, потврди дека руската офанзива во источниот регион Донбас изгубила замав, проценувајќи дека Русија изгубила околу една третина од својата копнена борбена сила од почетокот на војната во февруари.

Високиот украински претседателски советник Михајло Подољак вели дека Украина може да ја победи Русија до крајот на годината, но има потреба од тешко оружје од западот и „вистинско ембарго на нафта“ за Русија.

loading...

https://tai.go88.is/

sunwin của tùng vàng sunwin nổ hũ chơi sunwin