Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија

Подољак: Преговорите се тешки, руската страна е крајно пристрасна

Преговорите се тешки. Сепак, веќе без никакви задолжителни ултиматуми. За жал, руската страна се уште е крајно пристрасна во однос на деструктивните процеси што ги започна, објави денеска на Твитер советникот на украинскиот претседател и член на украинската делегација во преговоите со Русија Микаило Подољак.

Делегациите на Русија и Украина денеска во белорускиот пограничен град Гомел, одржаа прв круг од преговорите за прекин на конфликтот по што се вратија на консултации во своите главни градови.

Москва и Киев планираат „втор круг“ разговори за конфликтот, тоа го потврди за западните медиуми, член на украинската делегација.

Шефот на руската делегација во преговорите Владимир Медински изјави дека двете страни договориле разговорите да продолжат и втората рунда да биде одржана во следните денови на полско-белоруската граница.

– Најважно е дека се договоривме да продолжи преговарачкиот процес, изјави Медински по завршувањето на првата рунда преговори, што траеше пет часа.

Украинската делегација ја предводи министерот за одбрана на Украина Алексеј Резников, и во неа заедно со Подољак, се и лидерот на партијата Слугата на народот Давид Арахамија, министерот за одбрана на Украина Алексеј Резников, шефот на украинската трилатерална контакт група Андреј Костин, пратеникот Рустем Умеров и заменик министерот за надворешни работи Николај Точицки.

Руската делегација ја предводи советникот на шефот на државата Владимир Медински, а во неа се и заменик министерот за надворешни работи Андреј Руденко, заменик министерот за одбрана Александар Фомин и претседателот на Комисијата за меѓународни прашања на руската Дума Леонид Слуцки.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch SK8 the Infinity (Dub) Episode 6

AniWatch Attack on Titan Season 3 Part 2

free anime online Naruto

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 492

animes online The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

tải go88