(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките

Полицијата и Националната гарда ги одалечуваат демонстрантите од Конгресот, прогласен полициски час во Вашингтон

Полицијата се распореди околу зградата на Конгресот не дозволувајќи на демонстрантите да се доближат до зградата. целата зграда е обиколена и од Националната гарда, агентите на ФБИ и Тајната служба. Внатре во Капитол неколку простории се целосно демолирани, вклучувајќи ја и сенатската сала за заседанија, каде додека траеше постапката за сертификација на изборите.

Пенс претседаваше со постапката за сертификација на резултатите од изборите, која беше прекината, а од безбедносни причини на сенаторите им биле укажано да останат во салата. Но, откако демонстрантите насилно упаднаа и го пробија полицискиот кордон, сите конгресмени беа експресно евакуирани од зградата, а неколку минути потоа, демонстрантите упаднаа во салата.

Во моментот, ситуацијата е смирена, иако демонстрантите не се повлекуваат. Неколку полицајци се повредени вклучувајќи и една жена која е застрелана при упадот во Капитол. Демонстрантите се обидоа да се доближат од западната страна, но и таму наидоа на силен полициски кордон.

На социјалните мрежи масовно се ширеа видео снимки од упадот во зградата. Најмалку една експлозивна направа била пронајдена во близина на Капитол за време на демонстрациите на приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп.

Демонстрантите веќе се симнуваат од скалите на Капитол. Најмалку една експлозивна направа била пронајдена во близина на Капитол за време на демонстрациите на приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп.

Во меѓувреме, на Твитер постојано се појавуваат видеа и фотографии од протестите, а дел од демонстрантите поставија и селфи фотографии од внатрешноста

Градоначалникот на Вашингтон прогласи полициски час кој ќе започне за половина час (на полноќ по македонско време), а полицијата почна акција за растерување на демонстрантите од плоштадот Капитол каде се наоѓа Конгресот.

Полицијата е во полна опрема, а користи солзавец. На Капитол доаѓаат и борбени полициски возила.

loading...

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://4anime.biz: Watch Soul Link Special 4anime Episode 1-a 4anime anime

AnimeFLV: Mobile Suit Gundam Wing: Endless Waltz anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime dub

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Vnxf: https://vnxf.vn/members/animefreakws.28123/#about

Bibliocrunch: https://bibliocrunch.com/profile/gogoanimelol/