СДСМ: Мицкоски да каже каде завршиле украдените пари од малверзациите со ниви во Делчево
СДСМ: Мицкоски да каже каде завршиле украдените пари од малверзациите со ниви во Делчево
СДСМ: Дали Мицкоски ја искористил шемата на неговиот шеф и ментор Груевски за ,,Делчевски ниви”?
СДСМ: Дали Мицкоски ја искористил шемата на неговиот шеф и ментор Груевски за ,,Делчевски ниви”?
Пановски до Град Скопје: Не шетајте ме по ќерамиди!
Пановски до Град Скопје: Не шетајте ме по ќерамиди!
СДСМ: Аферата „Криминални парцели“ води директно до Мицкоски
СДСМ: Аферата „Криминални парцели“ води директно до Мицкоски
ГРАД СКОПЈЕ: Рампата за пристап на лицата со потешкотии во движењето кон пешачкиот мост во Сарај се реализира според сите стандарди
ГРАД СКОПЈЕ: Рампата за пристап на лицата со потешкотии во движењето кон пешачкиот мост во Сарај се реализира според сите стандарди
Богоев на ТВ 24: Го штитиме стандардот на граѓаните, платите и пензиите растат и во време на најголема светска економска криза
Богоев на ТВ 24: Го штитиме стандардот на граѓаните, платите и пензиите растат и во време на најголема светска економска криза
Шаќири во Охрид и Струга, Алиу во Кичево: младите да се фокусираат на средното стручно образование кое нуди поголема веројатност за личен успех
Шаќири во Охрид и Струга, Алиу во Кичево: младите да се фокусираат на средното стручно образование кое нуди поголема веројатност за личен успех
Украинската црква прогласи целосна независност
Украинската црква прогласи целосна независност

ПОРАДИ ЛУДИЛОТО НА ПУТИН ОД МИЛИЈАРДЕРИ ЌЕ ОСТАНАТ ГОЛИ КАКО СТАПОВИ – Неколку олигарси блиски до Путин ја напуштиле Москва и се кријат на француските Алпи

Според пишувањето на париски „Либерасион“ неколку олигарси блиски до Путин ја напуштиле Москва и се кријат на француските Алпи, јави дописникот на МИА.

Користејќи јавни податоци за движењето на приватните авиони, активист на постојано ажурирана веб-страница ја објавува локацијата на олигарсите на Путин. Според овие податоци, многу од нив заминале од Москва за Франција.

Така приватниот авион на мултимилијардерот Роман Абрамович, поранешен сопственик на Газпром, вчера во петокот ја напушти Москва и слета на аеродромот Шамбери во Савоа. Речиси во исто време, во Савоа слета авионот на Виктор Векселберг, сопственик на рускиот конгломерат Ренова, веќе погоден од американските санкции минатата година.

Иста дестинација за Алишер Усманов, поранешен претседател на инвестицискиот холдинг „Газпром“ и магнат на медиумски и телекомуникациски компании, чиј авион слета во Шамбери на 19 февруари, но кој вчера заминал од француска територија за Цирих.

Очигледно е и дестинацијата на авионот на Дмитри Риболовлев, еден од најголемите светски производители на калиумово ѓубриво, кој полетал во саботата наутро и требало да слета во Шамбери. Таму ќе го најде петтиот олигарх близок до Путин, Михаил Прохоров, поранешен советски државен службеник кој стана мултимилијардер благодарение на мистериозната инвестиција во рускиот никелски гигант Норилск Никел, чиј авион слета во Шамбери на 18 февруари.

loading...

anime websites. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 Episode 6

online anime Ranking of Kings

Tokyo Revengers (Dub)

watch subbed anime Dragon Ball (Dub)

animeheaven es AnimeHeaven Attack on Titan Season 3