БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања

ПОСЛЕДЕН ДЕН КАМПАЊА ВО САД, УТРЕ СЕ ГЛАСА, ВЕЌЕ 60 МИЛИОНИ ГЛАСАА, НЕИЗВЕСНОСТ ДАЛИ ТРАМП ЌЕ ГИ ПРИФАТИ РЕЗУЛТАТИТЕ ВО СЛУЧАЈ НА ПОРАЗ!

(COMBO) This combination of pictures created on October 31, 2020 shows US Democratic presidential candidate Joe Biden (panel L) and US President Donald Trump (panel R) during competing campaign events October 29, 2020, in Florida. (Photo by Brendan SMIALOWSKI and Jim WATSON / AFP)

Последен ден од кампањата за претседател на САД, 60 милиони гласачи веќе гласаа преку пошта или на гласачките места, во САД е дозволено рано гласање на сите кои ќе посакаат да гласат пред денот на гласање, голема е неизвесноста дали Трамп ќе ги прифати резултатите во случај да изгуби.

Се очекува тесна трка иако анкетите покажуваат голема предност на Џо Бајден, екс потпретседателот на САД во ерата на Обама, но сепак Трамп се надева оправдано на тајното мнозинство, гласачи кои се срамат да признаат дека ќе гласаат за него, но сепак ќе гласаат и обратно, има гласачи на Бајден кои ветуваат дека ќе гласаат за Бајден но сепак на денот на изборите нема да гласаат затоа што ги мрзи да чекаат на ред и да губат време, додека гласачите на Трамп се многу повеќе дисциплинрани и излегуваат да гласаат фамилијарно и за нив гласањето е празник.

Линк до сторијата на АП, овде.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 17

animefreaks official website My Hero Academia Season 5

My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 21

animefreaks official website SK8 the Infinity

AnimeFreak My Hero Academia (Dub) Episode 8