PEUGEOT 208 И 2008 НА ВРВОТ ВО СВОИТЕ КАТЕГОРИИ НА ИЗБОРОТ ЗА „СВЕТСКИ АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА ЖЕНИ“
PEUGEOT 208 И 2008 НА ВРВОТ ВО СВОИТЕ КАТЕГОРИИ НА ИЗБОРОТ ЗА „СВЕТСКИ АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА ЖЕНИ“
БРАВО: Се интензивира соработката РСМ и САД и на полето на безбедноста на храната
БРАВО: Се интензивира соработката РСМ и САД и на полето на безбедноста на храната
Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство
Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство
(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦА АЛБАНЦИ СЕ ЅВЕЗДИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ЗА МОНСТРУМ, ОКОЛУ НИВ ЛЕТААТ СТОЛОВИ, ПЕНДРЕЦИ И ШОК БОМБИ, ОНИ ИСКУЛИРАНИ СИ МОТААТ ЦИГАРА И ЧЕКААТ АВТОБУС
(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦА АЛБАНЦИ СЕ ЅВЕЗДИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ЗА МОНСТРУМ, ОКОЛУ НИВ ЛЕТААТ СТОЛОВИ, ПЕНДРЕЦИ И ШОК БОМБИ, ОНИ ИСКУЛИРАНИ СИ МОТААТ ЦИГАРА И ЧЕКААТ АВТОБУС
БРАТ ЉУБЕ: ЈАС НЕ СУМ КАКО НИВ, НЕ СЕ РАДУВАМ НА ТУЃАТА НЕСРЕЌА, НО МЕ РАДУВА ШТО КОНЕЧНО ПРАВДАТА ПОБЕДИ!
БРАТ ЉУБЕ: ЈАС НЕ СУМ КАКО НИВ, НЕ СЕ РАДУВАМ НА ТУЃАТА НЕСРЕЌА, НО МЕ РАДУВА ШТО КОНЕЧНО ПРАВДАТА ПОБЕДИ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЈАЛКОВ БИЛ СКРИЕН ВО КУЌА НА КАМЧЕВ НА ВОДНО, ВМРО ДПМНЕ БИЛА ВКЛУЧЕНА ВО ОПЕРАЦИЈАТА, ПЛАНОТ БИЛ ДА СЕ КРИЕ ДОДЕКА НЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЈАЛКОВ БИЛ СКРИЕН ВО КУЌА НА КАМЧЕВ НА ВОДНО, ВМРО ДПМНЕ БИЛА ВКЛУЧЕНА ВО ОПЕРАЦИЈАТА, ПЛАНОТ БИЛ ДА СЕ КРИЕ ДОДЕКА НЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!
КОНЕЧНО СО ГРЦИЈА ИМАМЕ НОРМАЛНИ ОДНОСИ: Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска се сретна со Михалис Хрисохоидис, министер за заштита на граѓаните на Хеленската Република
КОНЕЧНО СО ГРЦИЈА ИМАМЕ НОРМАЛНИ ОДНОСИ: Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска се сретна со Михалис Хрисохоидис, министер за заштита на граѓаните на Хеленската Република
РАДМИЛА И ОСМАНИ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌЕ НА ГРОБОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ ВО БУТЕЛ
РАДМИЛА И ОСМАНИ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌЕ НА ГРОБОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ ВО БУТЕЛ

ПРЕМИЕРОТ НЕТАНЈАХУ ПРВ ВО ИЗРАЕЛ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ПРОТИВ КОВИД-19

Нетанјаху се вакцинираше во живо пред камери (Фото: АП)

Премиерот Бенјамин Нетанјаху постави пример и прв во Израел прими вакцина против ковид-19, означувајќи го почетокот на амбициозната кампања на вакцинирање во земјата.

„Мала инјекција за човек и голем чекор за здравјето на сите“, изјави 71-годишниот Нетанјаху, парафразирајќи ги славните зборови на Нил Армстронг од слетувањето на Месечината.

Нетанјаху се вакцинираше во живо пред камери и го опиша моментот како голем ден за Израел.

„Ја напуштаме темницата на коронавирусот и почнуваме патување кон голема светлина. Можеме да бидеме прва земја која ја победила пандемијата ако сите се вакцинираме“, кажа тој.

Веднаш по него се вакцинираше и министерот за здравство Јули Еделстајн.

Нетанјаху вети дека милиони дози од вакцината на „Фајзер/Бионтек“ ќе пристигнат до крајот на месецот. Израел планира да вакцинира 60.000 луѓе на ден. Во земјата досега се потврдени повеќе од 368.000 случаи на коронавирус, а починале над 3.000 лица.

loading...

Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl Episode Full at website https://gogoanime.be knights and magic gogoanime

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 17 at website https://animeflix.nl animeflix website