PLUTO’S DOUBTS - OPENING ACT НА PLACEBO ВО СКОПЈЕ, 16 ЈУЛИ 2022, СТАДИОН НА АРМ!
PLUTO’S DOUBTS - OPENING ACT НА PLACEBO ВО СКОПЈЕ, 16 ЈУЛИ 2022, СТАДИОН НА АРМ!
ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА “АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ - GREATEST HITS”
ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА “АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ - GREATEST HITS”
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија

Првата дама на САД во ненадејна посета на Украина и средба со Олена Зеленски

Првата дама на САД, Џил Бајден денеска престојуваше во ненајавена посета на западна Украина, каде што се сретна со сопругата на украинскиот претседател Олена Зеленски.

Џил Бајден пристигна од Словачка во Ужгород, што е на околу 10 минути возење од словачко село кое граничи со Украина.

– Сакав да дојдам на Денот на мајките, ѝ рекла Џил на Олена.

Според сопругата на американскиот претседател Џозеф Бајден, „важно е да му се покаже на украинскиот народ дека оваа војна мора да заврши и дека оваа војна е брутална и дека народот на САД е заедно со народот на Украина“.

Првата дама на Украина и се заблагодари на сопругата на американскиот претседател за нејзиниот, како што рече, „храбар чин“.

– Разбираме што е потребно за првата дама на САД да дојде овде за време на војната, кога секојдневно се извршуваат воени операции, каде што секој ден се вклучуваат воздушни сирени, истакна Олена Зеленски.

Средбата се случила откако првите две дами размениле пораки во изминатите недели, според наводите на американски официјални лица кои одбија да дадат дополнителни детали бидејќи не биле овластени да разговараат за приватната комуникација на дамите.

loading...

tải go88 về ip GO88 - Game bài đổi thưởng uy tín | Link tải game IOS mẹo chơi tài xỉu go88

ông chủ sunwin sunwin trên ios sunwin pc