ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПРЕСВРТ ВО ВТОРИОТ КРУГ, ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СДСМ
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПРЕСВРТ ВО ВТОРИОТ КРУГ, ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СДСМ
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ

ПУТИН Е ПОГОЛЕМ МОНСТРУМ ОД СТАЛИН – Над илјада лица уапсени на протестите во Москва

Во центарот на Москва денеска се собраа повеќе од 40.000 луѓе во знак на поддршка за упасениот опозициски лидер Алексеј Навални.

Протестите, кои се забранети од руските власти, беа организирани во повеќе градови низ Русија, а некои медиуми наведуваат дека се уапсени околу 1.090 луѓе, меѓу кои и Љубов Собољ, блиска соработничка на Навални и член на неговиот адвокатски тим.

Полицијата употребила сила на протесетите, а демонстрантите одговориле со фрлање снежни топки.

Над 200 демонстранти се приведени во рускиот Далечен исток и во Сибир, а невладината организација ОВД-Инфо, која ги следи политичките апсења, соопшти дека најмалку 48 луѓе се уапсени на денешните протести во Владивосток и Хабаровск.

Навални, најголемиот политички противник на рускиот претседател Валдимир Путин, е уапсен на 17 јануари при враќањето од Германија на аеродромот Шереметјево во Москва, каде што пет месеци се лекувал од труење со нервни агенси.

loading...

KissAnime: Crayon Shin-chan Movie 03: Unkokusai no Yabou anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime reddit

https://animetv.cc free anime

Website https://animeflix.nl: Watch BanG Dream! Garupa☆Pico: Oomori animeflix Episode 26 animeflix a silent voice

Website https://4anime.biz: Watch Chihayafuru 2 (Dub) 4anime Episode 25 persona 4 the animation online

En eyeka: https://en.eyeka.com/u/gogoanimelol

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/animeflixnl/