Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!

ПУТИН ИM НАРЕДИ НА ФСБ И ГРУ ДА УБИВААТ НЕПОДОБНИ ОДМЕТНАТИ РУСКИ ОЛИГАРСИ НИЗ СВЕТОТ – Во два дена пронајдени мртви двајца руски олигарси – мртви се и сопругите и ќерките

Вилата во која отседнал рускиот бизнисмен во Шпанија

Во два дена пронајдени се двајца руски олигарси, а мртви се и нивните сопруги и нивните ќерки.

Владислав Аваев, поранешниот потпретседател на Газпром банка, пронајден е мртов, со прострелна рана во својот стан во Москва во понеделникот, јви руската државна агенција Тасс.

Московскиот истражен оддел не ги наведе имињара на жртвите во своето соопштение за случајот, но Тасс наведува дека неименуван извор го потврил нивниот идентитет, пренесе Бизнис инсајдер.

Истражилетилте напишаа дека ја заговараат теоријата дека Аваев ја убил својата жена и ќерката, па потоа се убил.

Речиси исто сценарио со руски олигарх и неговото семејство во Шпанија

Повеќе од 3.000 километри понатаму, во Шпанија, уште еден олигарх, Сергеј Протосења, пронајден е обесен, а неговата сопруга и ќерка на смрт избодени, јави шпанската телевизија Телечинко. Неговото тело е пронајдено во вторникот, јави шпанскиот магазин „Ел пунта вуи“.

Покрај телото на Протосења имало крвав нож и секира, јави „Телечинко“.

Едниот беше втор човек на Газпром банка, додека другиот беше човек на фирма за гас која имала блиски деловни односи во Газпромбанка.

Протосења е поранешен потпретседател и главен финансиер на „Новотек“, голема фирма за гас, која, како што пишува „Бизнис инсајдер“, имала блиски деловни односи со Газпром банка.

Протосења со сопругата и ќекрата отседнал во најмена луксузна вила во Лорет де Мар, крајбрежен каталонснки град во близина на Барселона, за време на католички Велигден, наведува „Телечинко“.

Полицијата ја алармирал неговиот син, кој од Франција безуспешно се обидувал да стапи во контакт со семејството.

Против нив не се изречени санкции

Каталонската полиција во вторникот потврди дека истражува три смртни случаи, не наведувајќи имиња. И овде останува теоријата дека Потосења го убил своето семејство пред да си го одземе животот.

Потосења не оставил порака, а на неговото тело нема траги од крв, јави „Ел пунта вуи“, не наведувајќи извор. Неговото богатство изнесува 4,3 милиони долари, наведува „Телечинко“.

За ни еден од овие руски бизнисмени не се изречени санкции поради инвазијата од Русија врз Украина.

loading...

go88 dow Link tải Go88 Club cho Android APK | IOS mới nhất app hack go88

nhà cái sunwin trung quốc danh bai sunwin sunwin đánh trực tiếp