ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
Кој води психолошка војна против братска Србија?
Кој води психолошка војна против братска Србија?
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка

ПУТИН САКА ЦЕЛ СВЕТ ДА ВОЈУВА ЗА ВО ХАОСОТ НЕШТО ДА ЌАРИ – ДАЛИ Е НА ПОВИДОК НОВА ВОЈНА? Русија тврди дека договорот за прекин на огнот е прекршен во Азербејџан

Русија денеска тврди дека војниците од Азербејџан влегле во зоната под јурисдикција на московските мировни сили во спорниот регион Нагорно-Карабах, пренесува France 24.

Руското Министерство за одбрана соопшти дека азербејџанските сили поставиле набљудувачка станица и извршиле четири напади со беспилотни летала на територијата на Нагорно Карабах, со што го прекршиле договорот за прекин на огнот.

-Беспилотни летала од турско производство беа користени за напад врз војници во Карабах во близина на селото Фарух, познато и како Парух, соопшти Министерството за одбрана на Нагорно-Карабах, наведувајќи дека беспилотни летала убиле три лица, а раниле уште 15.

Москва ја повика владата во Баку да ги повлече своите војници и најави дека презема мерки за преместување на силите на нивните првични позиции.

-Испратен е апел до азербејџанската страна да ги повлече своите војници. Прекршувајќи ги одредбите од трилатералната изјава на лидерите на Русија, Азербејџан и Ерменија на 9 ноември 2020 година, азербејџанските вооружени сили влегоа во зоната на одговорност на рускиот мировен контингент во Нагорно-Карабах од 24 до 25 март и воспоставија пункт за набљудување, се вели во соопштението руското Министерство за одбрана.

Министерството за одбрана на Азербејџан ги отфрли тврдењата на Москва и ја опиша руската изјава како „еднострана“.

ФОТО: EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

loading...

anime stream. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 10

AniWatch One Piece (Dub)

AniWatch Death Note (Dub)

AniWatch TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 12

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 6

tải go88