ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

Путин со услови до Украинците: Ќе прекинеме со нападите ако ветите дека ќе бидете неутрални и нема да распоредувате оружје

Москва е подготвена да преговара за условите на предавање со Киев, изјави попладнево портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесува руски РТ.

Тој тврди оти Путин „изразил подготвеност за вклучување во разговори со неговиот украински колега“, меѓутоа со акцент за добивање на гаранции дека Украина ќе биде неутрална и со ветување дека нема да држи оружје на својата територија.

Според зборовите на Песков, „тие услови би овозможиле демилитаризација и денатофикација на Украина“ и би го елиминирале она што Русија моментно тврди дека претставува опасност по нејзината безбедност.

„Претседателот ја претстави својата визија што очекуваме од Украина за да го решиме проблем на т.н. „црвени линии“. Тоа е неутрален статус и одбивање за распоредување на оружје, повтори Песков.

Тој додаде дека Путин ќе одреди време за преговори, нагласувајќи дека Русија ќе се ангажира само „доколку украинското раководство изрази подготвеност да разговара за тоа“.

„Операцијата има свои цели и тие мора да се остварат. Претседателот рече дека се донесени сите одлуки и дека целите ќе бидат реализирани“, продолжи Песков, сугерирајќи дека нападот на Украина може да биде запрен, ако Киев се согласи да ги исполни руските барања.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch animes How NOT to Summon a Demon Lord Ω

anime stream The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

sites to watch anime My Hero Academia Season 5 (Dub)

anime to watch AniWatch Attack on Titan Season 3

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-