(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

РУБЉАТА И РУСКАТА БЕРЗА ПОТОНА НА РЕКОРДНО НИСКО НИВО, ИЗГУБИЈА 50% ОД ВРЕДНОСТА

Russia’s central bank implemented a short-selling ban on Thursday after the country’s stock market plunged.

The MOEX Russia index crashed as much as 50% and erased $259 billion in market value after Russia invaded Ukraine.

The ban is in place “in order to protect the rights and legitimate interests of investors in the financial markets.”

A 50% crash in Russia’s stock market on Thursday after the country invaded Ukraine led the country’s central bank to implement a ban on short-selling.

Short-selling allows investors to profit on the decline of a stock, and the practice can exacerbate an ongoing sell-off. Russia’s ban represents an attempt to stem the decline in the country’s stock market.

“In connection with the current situation in the financial market and in order to protect the rights and legitimate interests of investors in the financial markets, reduce risks and limit excessive volatility, the Bank of Russia ordered brokers to suspend short sales on exchange and over-the-counter market,” Russia’s central bank said.

Russia’s MOEX stock market index erased as much as $259 billion in market value on Thursday, and the index was already down about 20% leading up to Thursday’s plunge. During the latest sell-off, the index tumbled as much as 61% from its 52-week high.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AnimeHeaven Naruto (Uncropped) (Dub) Episode 216

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 12

free anime Naruto

sites to watch anime AnimeHeaven To Your Eternity