(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ

Русија бара извинување од САД откако претседателот Џо Бајден потврдно се изјасни дека Путин е убиец

Се заоструваат односите меѓу Русија и Кина откако во интервју за ABC News, емитувано вчера, Бајден запрашан дали верува дека рускиот претседател е убиец, потврдно се изјасни, по што Русија го повлече нивниот амбасадор во САД на итна консултација околу иднината на американско – руските односи.

Бајден пак Путин го опиша како човек кој нема душа и вети дека ќе ја плати цената поради наводното руско мешање во американските претседателски избори во 2020, при што Кремљ го негираше.

Константин Косјачов, заменик претседател на парламентот, изјави дека коментарите на Бајден се неприфатливи и дека безмалку ќе ја влошат и онака нестабилната врска со Русија и ќе ја намалат секоја надеж во Москва за промена околу американската политика под новата американска администрација. Тој изјави дека ваквиот потег е единствениот разумен чекор кој треба да се преземе во овие околности.

-Претпоставувам дека нема да биде и последен ако не добиеме објаснување или извинување од американската страна – рече Косјачов во објавата на Фејсбук, додавајќи дека ваква изјава е недозволива од устата на државник од светски ранг, под ниеден услов.

Кремљ уште нема дадено јавен одговор на коментарот на Џо Бајден, но веројатно тоа ќе се случи подоцна во текот на денов.

Артур Чилингаров, пратеник во рускиот парламент повика на „остра реакција“ преку руската радио станица Ехо Москва.

Врската на Русија со Западот е на најниско ниво во периодот по Студената војна уште од 2014, а сега се соочува и со дополнителни притисоци поради затворањето на критичарот на Кремљ, Алексеј Навални, чија слобода ја бараше токму Западот.

Русија го отфрли ова барање со изјава дека е „неприфатливо мешање во внатрешната работа на земјата“. Наспроти ова, САД соопштија дека подготвуваат нови санкции против Русија поради наводни хакирања и мешања во изборите од 2020.

Како јагода на шлагот, Бајден за ABC изјави „Наскоро ќе видите“, на прашањето какви ќе бидат последиците со кои ќе се соочи Русија со своето однесување.

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch GG Bond Season 1: Magic Jurassic animefreak Episode 20 watch anime dub

Kirakira☆Precure A La Mode Episode 49

AniWatch: Gun x Sword anime episode 26 online free at https://aniwatch.pro anime sites

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Zeef: https://zeef.com/profile/gogoanimelol

Youmagine: https://www.youmagine.com/gogoanimebe/