Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

Русија им се закани на Шведска и Финска за евентуално членство во НАТО

Русија преку билатерални дипломатски канали ги предупреди Финска и Шведска за последиците од влезот во НАТО, изјави денеска портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, пренесува МИА.

– Ги објавивме сите наши предупредувања, и јавно и преку билатерални канали, изјави Захарова за руската телевизија „Русија-24“.

– Тие (Шведска и Финска) знаат за тоа, нема да можат да се преправаат дека се изненадени. Информирани се за сè до што ќе доведе тоа, додава Захарова.

Финскиот Парламент денеска ќе расправа за предлогот за влез во НАТО, откако јавната и политичката п оддршка на јавноста по прашањето драстично се зголеми поради руската инвазија на Украина.

Русија предупреди дека балтичкиот регион повеќе нема да се смета за зона без нуклеарно оружје доколку Финска и Шведска се приклучат кон Северноатлантската алијанса.

Финската премиерка најави дека земјата „мошне наскоро“ ќе донесе одлука по прашањето.

За членство во НАТО активно се расправа и во Шведска.

loading...

md5 go88

https://sunwin.fan/