Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

РУСИЈА ПОЧНА ДА ГИ ЧУВСТВУВА САНКЦИИТЕ: Храната поскапува, а Русите стравуваат од откази

Поради санкциите од Западот, Русите се плашат дека не само што храната поскапе и многу други производи, туку можно е да останат и без работа.

Воведените санкции не се однесуваат на продажба на лекови, но многу големи превознички компании ја прекинуваат соработката со Русија, па сега е тешко да се дојде до некои медицински производи, пишува “Index.hr”.

Потрошувачките цени на производите во Русија скокнале за 2,2 проценти во првата недела од инвазијата. Најмногу поскапеле прехрамбените производи.

Цените на шеќерот и житарките веќе овој февруари биле околу 20 проценти повисоки отколку пред една година.

Руските банки се отстранети од меѓународниот платен систем “SWIFT”. “Visa”, “Mastercard”, “American Express”, “Apple” i “Google Pay” ги ограничиле своите услуги во Русија.

„Оваа ситуација многу влијае на нашата работа“, вели Наташа, која работи во фитнес центар.

Училиштата за странски јазици кои имаат наставници во други земји не можат да ги платат бидејќи не можат да стават пари на странски сметки.
Индија ја разгледува можноста да ја прифати руската понуда за нафта и други стоки по намалени цени, со плаќање во трансакции во рупии и рубљи, изјавија двајца индиски официјални лица.

foto EPA

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

online anime Naruto (Uncropped) (Dub)

AnimeDao DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 18

AnimeDao Death Note Episode 31

watch anime dub JUJUTSU KAISEN (Dub)

AnimeDao The Rising of the Shield Hero (Dub)