САД ќе прати повеќе војници во Европа ако Русија се заканува
САД ќе прати повеќе војници во Европа ако Русија се заканува
Маричиќ: Опозицијата да не штети со блокади и барања за избори
Маричиќ: Опозицијата да не штети со блокади и барања за избори
ЉУБЧО: ВРЕМЕ Е БУГАРСКИТЕ ИСТОРИЧАРИ ДА ПРИЗНААТ ДЕКА ГОЦЕ СЕ БОРЕЛ ЗА МАКЕДОНИЈА А НЕ ЗА БУГАРИЈА, А НАШИТЕ ПАК ДА ПРИЗНААТ ДЕКА БИЛ БУГАРСКИ УЧИТЕЛ
ЉУБЧО: ВРЕМЕ Е БУГАРСКИТЕ ИСТОРИЧАРИ ДА ПРИЗНААТ ДЕКА ГОЦЕ СЕ БОРЕЛ ЗА МАКЕДОНИЈА А НЕ ЗА БУГАРИЈА, А НАШИТЕ ПАК ДА ПРИЗНААТ ДЕКА БИЛ БУГАРСКИ УЧИТЕЛ
Заврши Меѓународната конференција за отворени податоци - отворените податоци се дискутираа од различни аспекти– од технички, политички па сè до вредносен аспект
Заврши Меѓународната конференција за отворени податоци - отворените податоци се дискутираа од различни аспекти– од технички, политички па сè до вредносен аспект
Лукаревска за измамите со ДДВ: Ова е незаконско работење на фирми
Лукаревска за измамите со ДДВ: Ова е незаконско работење на фирми
Борел: Во светот има недостиг од храна, ќе станува се поскапа
Борел: Во светот има недостиг од храна, ќе станува се поскапа
Средба на министерот Бесими со поранешните министри за финансии - Нивното искуство и знаење придонес во конципирањето на програмските цели на СЕФФ
Средба на министерот Бесими со поранешните министри за финансии - Нивното искуство и знаење придонес во конципирањето на програмските цели на СЕФФ
Маричиќ: Опозицијата треба да се вклучи во дијалог за решенија а не да прави штета
Маричиќ: Опозицијата треба да се вклучи во дијалог за решенија а не да прави штета

Русија со рок: Украина до изутрина да се изјасни за предавање на Мариупол

Руското Министерство за одбрана соопшти дека Украина има рок до утре во раните утрински часови да даде одговор за предавање на Мариупол, објавија западните медиуми, повикувајќи се на руската агенција РИА Новости.

Од 10 до 12 часот по локално време, руската страна предлага да се организира излез на украинските војници и странските платеници без оружје, во тој случај им е гарантирано спасување на животите, а потоа да се отворат хуманитарни коридори за евакуација на цивилите.

Повикани се и претставници на ОН, ОБСЕ и Црвениот крст да ја набљудуваат хуманитарната операција на терен.

Руското Министерство за одбрана го повика Киев „да биде разумен и да ги поништи претходно дадените упатства кои ги обврзаа милитантите во Мариупол да се жртвуваат“.

Москва инсистира писмениот одговор на Киев на овие предлози да се добие пред пет часот изутрина часот по локално време.

Инаку, регионалниот гувернер Павло Кириленко изјави дека интензивното руско бомбардирање на Мариупол продолжува.

– Тие продолжуваат да напаѓаат. Бомбардирањето, воздушните напади и истрелите во градот се постојани. Сега има борби, пукање, токму тоа се случува во градот, истакна Кириленко за Би Би Си, кој е шеф на регионалната администрација на Доњецк, во која е се наоѓа и пристаништниот град Мариупол.

– Денеска добивме информација дека некои луѓе – нема да ги кажувам нивните имиња – кои учествувале во добивање информации и помагале во евакуација на луѓето, се нашле под оган, меѓу нив за жал има и жртви. Тие евакуирале луѓе, додава Кириленко.

Тој додаде дека „окупаторите добро знаат дека се цивили, невооружени луѓе – но тие бараат каков и да е изговор за да можат да пукаат во мирни луѓе“.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 12

Naruto (Uncropped) (Dub)

anime websites AnimeHeaven Attack on Titan Final Season

Attack on Titan Season 2 (Dub)

AnimeHeaven Black Clover

tải go88