ЕДЕН ДЕН ПО ОДЛУКАТА НА СПЦ ДА ЈА ПРИЗНАЕ МПЦ: Брнабиќ утре доаѓа во Скопје
ЕДЕН ДЕН ПО ОДЛУКАТА НА СПЦ ДА ЈА ПРИЗНАЕ МПЦ: Брнабиќ утре доаѓа во Скопје
(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ИСТОРИЧАРОТ ЧЕПРЕГАНОВ: ИМА МНОГУ ЛАГИ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА, БУГАРИЈА ТРЕБА ДА НИ ДАДЕ ВРЕМЕ ТОА ДА ГО ИСПРАВИМЕ, НЕ МОЖЕ НАЕДНАШ ДА СЕ ИСПРАВИ НЕШТО ШТО СЕ ТРУПАЛО 100 ГОДИНИ
(ВИДЕО) БОМБА НА ИСТОРИЧАРОТ ЧЕПРЕГАНОВ: ИМА МНОГУ ЛАГИ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА, БУГАРИЈА ТРЕБА ДА НИ ДАДЕ ВРЕМЕ ТОА ДА ГО ИСПРАВИМЕ, НЕ МОЖЕ НАЕДНАШ ДА СЕ ИСПРАВИ НЕШТО ШТО СЕ ТРУПАЛО 100 ГОДИНИ
КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - АМБАСАДОРИТЕ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА НЕ МОЛАТ ДА ИМ ДОЗВОЛИМЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО НАТО - ПЕНДАРОВСКИ: Ја поздравувам одлуката на Шведска да поднесе барање за членство за прием во НАТО
КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - АМБАСАДОРИТЕ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА НЕ МОЛАТ ДА ИМ ДОЗВОЛИМЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО НАТО - ПЕНДАРОВСКИ: Ја поздравувам одлуката на Шведска да поднесе барање за членство за прием во НАТО
Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод 17 Мај – Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата
Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод 17 Мај – Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата
Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје изминатиов период интензивно работеа на обнова на избледената хоризонтална сигнализација на такси станиците на градските сообраќајници
Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје изминатиов период интензивно работеа на обнова на избледената хоризонтална сигнализација на такси станиците на градските сообраќајници
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот

СИТЕ МУ СЕ КРИВИ НА ПУТИН ЗА ФИЈАСКОТО ВО УКРАИНА – Руската ФСБ го уапсила генералот Гаврилов, заменик -началник на руската Гарда

Истражувачкиот новинар Христо Грозев објави дека ФСБ го привела заменик-директорот на Росгард Роман Гаврилов. Тој го објави ова на својата страница на Твитер, повикувајќи се на независни извори.

„Три независни извори велат дека заменик-шефот на Росгард (единица на руската Внатрешна армија која претрпе огромни загуби во Украина), генерал Роман Гаврилов, бил приведен од ФСБ. Гаврилов претходно работел и во Федералната служба за безбедност, во обезбедувањето на Путин “, напиша Грозев.

Причините за притворот не се познати. Некои извори велат дека тоа се должи на „протекување на воени информации поради кои загинале луѓе“, а други двајца велат дека тоа било поради „расипничко користење гориво“.

„Иако е тешко да се погоди до што доведе чистката / реконструкцијата на врвот на безбедносните сили, едно е јасно: нема сомнеж дека Путин ја препознава длабочината на оваа операција. Толку е лошо што ги менува коњите на преминот – одлично не-не за време на војната“, рече тој.

Ќе потсетиме, на 11 март новинарот Андреј Солдатов изјави за репресии на петтата служба на ФСБ , ангажирана во странско разузнавање, а Украина е нејзина зона на одговорност. Според новинарот, шефот на структурата Сергеј Беседа и неговиот заменик Болух од Одделот за оперативни информации се во домашен притвор, објавија украинските медиуми.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

anime to watch Record of Ragnarok

Attack on Titan Season 2

Attack on Titan (Dub) Episode 21

watch anime AnimeDao Kiss x Sis (TV)

tải go88