(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

Рускиот крал на ѓубривата и јагленот: Војната во Украина мора да запре!

Војната во Украина е трагедија што мора да се запре, во спротивно, ќе настане глобална криза за храна, бидејќи цените на ѓубривата се веќе превисоки за многу земјоделци, изјави рускиот крал на јаглен и ѓубрива Андреј Мелниченко.

Неколкумина богати, руски бизнисмени веќе јавно повикаа на мир, откако рускиот претседател Владимир Путин нареди инвазија на 24 февруари, вклучувајќи ги и Мајкл Фридман, Пјотр Авен и Олег Дерипаска.

Во обид да го натера Путин да ја запре инвазијата, Западот го замрзна рускиот државен имот, отсече најголем дел од рускиот корпоративен сектор од глобалната економија и санкционираше руски бизнисмени, меѓу кои се и санкции од Европската унија за Мелниченко .

– Случувањата во Украина навистина се трагични. Итно ни е потребен мир, изјави за Ројтерс, 50-годишниот Мелниченко, Русин роден во Белорусија, чија мајка е Украинка, пренесува Хина.

loading...

anime stream. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Death Note (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

Mieruko-chan

GoGoAnime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 9

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 22