Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

САД ѝ се заканија на Кина: Ќе бидете изолирани ако ѝ помогнете на Русија

Американскиот советник за национална безбедност, Џејк Саливан, ја предупреди Кина дека ќе биде изолирана доколку ја поддржи Русија во нејзината агресија против Украина.

Тој му рекол на високиот кинески дипломат Јанг Џичи дека Пекинг може да се соочи со економски казни и глобална изолација доколку ѝ помогне на Русија, објави „Ројтерс“.

„На повеќечасовниот состанок во Рим американските претставници им рекоа на сојузниците на НАТО и на некои азиски земји дека Кина дала сигнал оти е подготвена да ѝ помогне на Русија воено и економски во војната“, според двајца американски дипломати. „Ова е реално, има последици и е вознемирувачко“, вели еден од надлежните.

По средбата, Белата куќа објави кратко соопштение во кое се наведува дека Саливан презентирал „преку прашања за американско-кинеските односи, со значаен разговор за руската војна против Украина“.

„Соговорниците истакнаа дека е важно да се одржат отворени комуникациски линии меѓу САД и Кина“, се вели во соопштението.

Кинеските компании, кои се спротивставуваат на американските санкции за извоз во Русија, би можеле да останат без американска опрема и софтвер потребни за производство, изјави минатата недела американската министерка за трговија, Џина Раимондо.

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc Episode 6

anime sites 4Anime Dragon Ball Super (Dub)

4Anime BANANA FISH

4Anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 4

4Anime Dragon Ball Super (Dub) Episode 129