Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!

САМИТОТ БЕШЕ ПЛОДЕН И ПОЗИТИВЕН, КАЖАА ПУТИН И БАЈДЕН, КОЈ Ѝ СЕ ЗАКАНИ НА РУСИЈА СО СТРАШНИ ПОСЛЕДИЦИ АКО НАВАЛНИ УМРЕ

Путин и Бајден се сретнаа во вила од 18. век покрај Женевско Езеро (Фото: АП)

Владимир Путин и Џо Бајден се согласија дека имале многу конструктивни разговори и дека не се почувствувал никаков непријателски однос помеѓу нив откако ја одржаа првата претседателска средба во вила покрај Женевско Езеро. Таа се случи во моментите кога двајцата лидери признаа дека односите помеѓу двете земји се на многу ниско ниво, но најавија дека на самитот не треба да се очекуваат никакви значајни договори и решенија.

Путин му упати ретки комплименти на Бајден, опишувајќи го како искусен, конструктивен и балансиран државник.

„Имавме продуктивен, плоден состанок и искрен разговор. Зборувавме детаљно два часа, нешто што не сум го правел со многу политичари. Тој е многу поразличен од претседателот Трамп“, кажа Путин.

Тој откри дека зборувале за сајбербезбедноста и за наводните руски сајбернапади на САД, но и за Алексеј Навални.

„Навални знаеше дека ги прекршил постојните закони во Русија и дека е баран, па сепак се врати во Русија и свесно сакаше да биде уапсен. Тој го направи она што сакаше да го направи“, кажа Путин, додавајќи дека не добил покана да ја посети Белата куќа.

Зборувајќи на одделна прес-конференција, Бајден кажа дека тричасовниот состанок целосно поминал во позитивен тон.

„Нашата агенда е за американскиот народ, не против Русија. Беше важно да се сретнеме лично за да нема забуна околу неговите намери“, изјави Бајден.

Тој го предупредил Путин дека Русија ќе се соочи со страшни последици ако во иднина се меша во изборите во САД или ако дозволи Навални да умре. Споредбата што Путин ја направи помеѓу упадот во американскиот Конгрес и затворањето политички противници ја опиша како смешна.

loading...

anime streaming. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animes online AnimeHeaven My Hero Academia Season 3

anime to watch AnimeHeaven The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AnimeHeaven Tokyo Revengers (Dub)

anime heaven au Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

AnimeHeaven Kiss x Sis (TV) Episode 6

tải go88