Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Јовева: Европскиот парламент дава целосна поддршка за почеток на преговорите
Јовева: Европскиот парламент дава целосна поддршка за почеток на преговорите

СЕ ОГЛАСИ ЕКС ГЕРМАНСКАТА КАНЦЕЛАРКА МЕРКЕЛ: САД и ЕУ да продолжат со напорите да се стави крај на варварството извршено од Русија во војната против Украина

Поранешната германска канцеларка, Ангела Меркел денеска му одговори на украинскиот претседател, Володомир Зеленски кој ја обвини дека поради неа и Никола Саркози Украина не влегла во НАТО во 2008 година.

-Поранешната германска канцеларка д-р Ангела Меркел инсистира на нејзините одлуки во врска со самитот на НАТО во Букурешт во 2008 година, изјави портпаролот на Меркел, а пренесува германската новинска агенција ДПА.

Во изјавата се додава дека поранешната канцеларка целосно ги поддржува напорите на федералната влада и на меѓународната заедница кои стојат на страната на Украина за да се стави крај на варварството извршено од Русија во војната против Украина.

loading...

không đăng nhập được go88 auto go88 go88 gg

không vào được sunwin nạp tiền sunwin sunwin clan hop