МАКЕДОНИЈА Е КОЛАТЕРАЛНА ЖРТВА НА СУДИРОТ НА ЕРДОГАН СО САД И НАТО
МАКЕДОНИЈА Е КОЛАТЕРАЛНА ЖРТВА НА СУДИРОТ НА ЕРДОГАН СО САД И НАТО
ЕРДОГАН СЕ НАЛУТИ ШТО ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЛОБИРАЛ ВО САД ДА НЕ ИМ СЕ ПРОДАВААТ НАЈНОВИ ВОЕНИ АВИОНИ НА ТУРЦИТЕ: МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН
ЕРДОГАН СЕ НАЛУТИ ШТО ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЛОБИРАЛ ВО САД ДА НЕ ИМ СЕ ПРОДАВААТ НАЈНОВИ ВОЕНИ АВИОНИ НА ТУРЦИТЕ: МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН
СПАСОВСКИ: Благодарност за укажаното братољубие од српскиот Патријарх Порфириј, кога браќата се сакаат, се радуваат и Небото и Земјата
СПАСОВСКИ: Благодарност за укажаното братољубие од српскиот Патријарх Порфириј, кога браќата се сакаат, се радуваат и Небото и Земјата
ДОДЕКА КРИПТОВАЛУТИТЕ БЕЛЕЖАТ ВРТОГЛАВ ПАД НА БЕРЗИТЕ, ШЕФИЦА НА ММФ ЛАГАРД ГИ ДОТЕПА: КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ БЕЗВРЕДНИ, МОРА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИНИ ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НЕУКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ОД ВАКВИ ИЗМАМИ ВО КОИ ГИ ГУБАТ СВОИТЕ ЗАШТЕДИ
ДОДЕКА КРИПТОВАЛУТИТЕ БЕЛЕЖАТ ВРТОГЛАВ ПАД НА БЕРЗИТЕ, ШЕФИЦА НА ММФ ЛАГАРД ГИ ДОТЕПА: КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ БЕЗВРЕДНИ, МОРА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИНИ ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НЕУКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ОД ВАКВИ ИЗМАМИ ВО КОИ ГИ ГУБАТ СВОИТЕ ЗАШТЕДИ
Бектеши: Честитки до поглаварот на МПЦ-ОА и сите православни верници по повод автокефалноста на МПЦ, политиките на добрососедство се од голема важност за целиот регион
Бектеши: Честитки до поглаварот на МПЦ-ОА и сите православни верници по повод автокефалноста на МПЦ, политиките на добрососедство се од голема важност за целиот регион
БЕСИМИ: РЕБАЛАНС КАКО ОДГОВОР НА КРИЗАТА И ЗАЧУВУВАЊЕ НА РАСТОТ
БЕСИМИ: РЕБАЛАНС КАКО ОДГОВОР НА КРИЗАТА И ЗАЧУВУВАЊЕ НА РАСТОТ
(ВИДЕО) ОСВЕН ШТО СЕ ИЗБРУКА МОРАЛНО ПРЕД СВЕТОТ, РУСИЈА СЕ ПОСРАМИ И ВОЕНО, УКРАИНА ГИ ПОКАЖА СИТЕ СЛАБОСТИ НА РУСКАТА ВОЕНА МАШИНА
(ВИДЕО) ОСВЕН ШТО СЕ ИЗБРУКА МОРАЛНО ПРЕД СВЕТОТ, РУСИЈА СЕ ПОСРАМИ И ВОЕНО, УКРАИНА ГИ ПОКАЖА СИТЕ СЛАБОСТИ НА РУСКАТА ВОЕНА МАШИНА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ, ПЕНДАРОВСКИ И МИЦКОВСКИ СО ЧЕСТИТКИ ЗА АВТОКЕФАЛНОСТА НА МПЦ: ОВА Е ГОЛЕМ ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШИОТ НАРОД И ДРЖАВА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ, ПЕНДАРОВСКИ И МИЦКОВСКИ СО ЧЕСТИТКИ ЗА АВТОКЕФАЛНОСТА НА МПЦ: ОВА Е ГОЛЕМ ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШИОТ НАРОД И ДРЖАВА

СЕКОЈ ДИКТАТОР НА КРАЈ СЕ ВРТИ ПРОТИВ СВОЈОТ НАРОД – Путин со закана и до русите кои се против војната: Русија ќе претрпи неопходно „самочистење“ и луѓето ќе „ги разликуваат патриотите од ѓубрињата и предавниците“

Кремљ денеска објави дека многу луѓе во Русија се разоткриваат како „предавници“ и го впери прстот кон оние кои поднесуваат оставки и ја напуштат земјата.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ја даде изјавата еден ден откако претседателот Владимир Путин упати строго предупредување до руските „предавници“ за кои рече дека Западот сака да ги искористи како „петта колона“ за уништување на земјата.

– Во такви тешки времиња… многу луѓе го покажуваат своето вистинско лице. Многу луѓе се разоткрија, како што велиме на руски, како „предавници“. Тие исчезнуваат од општеството. Некои луѓе ги напуштаат своите места, некои го напуштаат активниот работен век, некои ја напуштаат земјата и се преселуваат во други држави. Така се одвива чистењето, изјави Песков.

Тој се осврна на вчерашниот коментар на Путин дека Русија ќе претрпи природно и неопходно „самочистење“ бидејќи луѓето ќе можат „да ги разликуваат вистинските патриоти од ѓубрињата и предавниците“.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Attack on Titan Season 3 Episode 4

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 6

goanime pe DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

GoGoAnime Komi Can’t Communicate

GoGoAnime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants