ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци
ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци
Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава
Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава
Под слоганот „Години будни”, организацијата Tiiiit.Inc. оваа година го најави 10-тото издание на единствениот феминистички фестивал во нашата земја, ПРВО ПА ЖЕНСКО
Под слоганот „Години будни”, организацијата Tiiiit.Inc. оваа година го најави 10-тото издание на единствениот феминистички фестивал во нашата земја, ПРВО ПА ЖЕНСКО
Честитка по повод 23-ти Мај, Национален ден на Власите од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Честитка по повод 23-ти Мај, Национален ден на Власите од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
(ВИДЕО) Средба на Ковачевски и Османи со Петков и Генчовска во Рим: Продолжување на дијалогот за решение засновано на европски вредности
(ВИДЕО) Средба на Ковачевски и Османи со Петков и Генчовска во Рим: Продолжување на дијалогот за решение засновано на европски вредности
(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК: КОЛЕГИТЕ ВО ТВ СОНЦЕ СИТЕ СЕ ИДИОТИ, ТОА МИ ГО ПОТВРДИ ГАЗДАТА НА ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ
(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК: КОЛЕГИТЕ ВО ТВ СОНЦЕ СИТЕ СЕ ИДИОТИ, ТОА МИ ГО ПОТВРДИ ГАЗДАТА НА ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ
Радев: Ако има нарушување на дијалогот во владата на Бугарија за спорот со С Македонија тоа треба јасно да се каже
Радев: Ако има нарушување на дијалогот во владата на Бугарија за спорот со С Македонија тоа треба јасно да се каже
ОВА СЕ ВИКА КОГА СИ ЈА ИМАШ МУВАТА НА КАПАТА, ТОКМУ ТИЕ ПРЕД 50 ГОДИНИ ГИ ПРАТИЈА МОШТИТЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО СКОПЈЕ: Бугарските социјалисти ќе ја напуштат владата на Петков доколку Македонија добие преговори со ЕУ
ОВА СЕ ВИКА КОГА СИ ЈА ИМАШ МУВАТА НА КАПАТА, ТОКМУ ТИЕ ПРЕД 50 ГОДИНИ ГИ ПРАТИЈА МОШТИТЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО СКОПЈЕ: Бугарските социјалисти ќе ја напуштат владата на Петков доколку Македонија добие преговори со ЕУ

ШЕФОТ НА НАТО СО ПОРАКА ДО РУСИЈА: Немој некој да мисли дека НАТО нема да ги заштити своите членки ако бидат нападнати, во моментов кон исток распоредуваме превентивно повеќе од 100 борбени авиони, повеќе од 120 бродови и три групи носачи на авиони

НАТО распоредува дел од своите сили за брз одговор на копно, море и во воздух во источна Европа, соопшти генералниот секретар на Алијансата на прес-конференцијата вечерва во седиштето во Брисел, по состанокот на претставниците на НАТО.

-Ги распоредуваме силите за брз одговор на НАТО за прв пат во контекст на колективна одбрана. Зборуваме за илјадници војници. Зборуваме за воздушни и поморски способности. Имаме сили со висока подготвеност, силите за одговор на НАТО, и затоа ги распоредуваме. За да спречиме какво било недоразбирање дека не сме подготвени да ги заштитиме сите сојузници – рече Јенс Столтенберг.

Тој додаде дека безбедносниот блок веќе ја зајакнал одбраната и дека САД, Канада и европските земји веќе распоредиле илјадници војници во регионот.

-Повеќе од 100 борбени авиони сега оперираат на 30 одбранбени локации во Европа, придружени од повеќе од 120 бродови и три групи носачи на авиони – истакна Столтенберг.

Тој порача дека силите ќе го бранат „секој сантиметар од територијата на НАТО“, ветувајќи дека ќе продолжат да нудат поддршка на Украина, како и на другите нации во регионот загрозени од Русија – вклучувајќи ги Грузија, Молдавија и Босна.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 15

ANIMEFLIX The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Attack on Titan Final Season Episode 10

anime websites ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

watch subbed anime High School DxD