(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија

ШОКАНТНО – РУСИТЕ СПРЕМААТ ТЕРЕН ЗА УПОТРЕБА НА НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА: ЈА КЛЕВЕТАТ УКРАИНА ДЕКА СЕ СПРЕМА ДА НАБАВИ НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЦРНИОТ ПАЗАР

(Reuters) – Russian media cited an unnamed source on Sunday as saying that Ukraine was close to building a plutonium-based “dirty bomb” nuclear weapon, although the source cited no evidence.

Russian President Vladimir Putin ordered an invasion of Ukraine on Feb. 24, with the aim to “demilitarise” and “denazify” its pro-Western neighbour and prevent Kyiv from joining NATO.

The West, dismissing that rationale as a pretext, has responded with harsh sanctions on Moscow and heavy military and other aid to Kyiv.

The TASS, RIA and Interfax news agencies quoted “a representative of a competent body” in Russia on Sunday as saying Ukraine was developing nuclear weapons at the destroyed Chernobyl nuclear power plant that was shut down in 2000.

Ukraine’s government has said it had no plans to rejoin the nuclear club, having given up its nuclear arms in 1994 following the break-up of the Soviet Union.

Shortly before the invasion, Putin said in a grievance-filled speech that Ukraine was using Soviet know-how to create its own nuclear weapons, and that this was tantamount to preparation for an attack on Russia.

He cited no evidence for his claim.

(Reporting by Reuters; Editing by William Mallard)

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime online AnimeDao Attack on Titan (Dub)

The Strongest Sage with the Weakest Crest Episode 1

AnimeDao Tokyo Ghoul

free anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AnimeDao Black Clover

tải go88