Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

СНАЈКАТА ЌЕ ЈА СРУШИ ИМПЕРИЈАТА КОЈА ТРАЕ 1000 ГОДИНИ И ИЗДРЖАЛА ДВЕ СВЕТСКИ ВОЈНИ, СУДИРОТ СО СССР, НАПАДИТЕ НА АЛ КАЕДА: Бессона ноќ во палатата, кралицата се затворила во одаите и свикала итен состанок

Интервјуто кое Меган Маркл и принцот Хари ѝ го дадоа за Опра Винфри предизвика бура во целиот свет, а особено во кралското семејство, чии членови, како што пишува „Дејли мејл“, се затвориле во своите одаи и одржуваат состаноци околу тоа кои чекори да се преземат понатаму.

Како што пишува „Дејли мејл“, Бакингемската палата е парализирана од „тагата и шокираноста“ откако принцот Хари со ова интервју „фрли атомска бомба на своето семејство“.

Кралицата Елизабета Втора (94), принцот Чарлс (72) и принцот Вилијам (38), наводно, се заклучиле во своите одаи и размислуваат како да реагираат на низата експлозивни обвинувања изнесени од принцот Хари и неговата сопруга за време на интервјуто. Итниот состанок, како што велат, го свикала самата кралица.

Оние кои се запознаени со настаните во палатата, велат дека внатре владее „расположение на шок и тага“, бидејќи принцот „го бомбардирал своето семејство“. Наводно, членовите на кралското семејство, како и вработените, со неверување шетаат во замокот…

Војводата и војвотката од Сасекс во интервјуто го обвиниле кралското семејство за расизам – наводно неименуван член на семејството кој не е ни кралицата ни војводата од Единбург Филип, стравувал која боја на кожа ќе ја има нивниот син Арчи, а Меган се пожалила дека не добила поддршка од платата кога барала помош поради суицидни мисли.

Новинарката на Би-би-си, која го следи кралското семејство, Даниела Релф, оценила дека Бакингемската палата нема да брза со реакција за да не ја влоши веќе лошата ситуација.

Министерот во британската влада и близок соработник на Борис Џонсон, лорд Зак Голдсмит, вчера сликовито објасни како интервјуто влијаело на палатата, но и на цела Британија. Одговарајќи на сугестијата дека војводата и војвотката од Сасекс „наполниле авион и фрлиле бомба врз Бакингемската палата“, тој на Твитер објави: „Не само на палатата – туку и на семејството на Хари. Хари го крена во воздух своето семејство“.

Како што пишува „Дејли мејл“, кралскиот персонал останал буден до три часот наутро и го гледале интервјуто преку видеоврска во живо од САД. Интервјуто будно го следел приватниот секретар на кралицата и на принцот Чарлс, сер Едвард Јанг.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Pia Carrot e Youkoso!! 2 DX 4anime Episode 6 persona 4 the animation crunchyroll

A Certain Magical Index III Episode 26

Prism Ark Specials Episode 6

Hifuu Club Activity Record: The Sealed Esoteric History (https://animekisa.in/m/1Zzy) Episode 2

Clozette: https://www.clozette.co/u/kissanimemx

Zeef: https://zeef.com/profile/gogoanimelol