Бектеши: Изгласани законските измени- сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, а работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Бектеши: Изгласани законските измени- сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, а работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Вархеји упорен, турка како Сизиф: Нема пречки за Македонија, Бугарија го прифати решението
Вархеји упорен, турка како Сизиф: Нема пречки за Македонија, Бугарија го прифати решението
СТОПАНСКА КОМОРА: Потребна е државна стратегија за компаниите да го преживеат мултикризниот период и да продолжат да функционираат
СТОПАНСКА КОМОРА: Потребна е државна стратегија за компаниите да го преживеат мултикризниот период и да продолжат да функционираат
Бочварски: Преку капитални проекти како водоводот за туристичката населба на Беровско Езеро го развиваме туризмот и локалната економија во Берово
Бочварски: Преку капитални проекти како водоводот за туристичката населба на Беровско Езеро го развиваме туризмот и локалната економија во Берово
НИКОЛОВСКИ: Нов проект во областа на рибарството и аквакултурата во партнерство со Хрватска и со поддршка од ЕУ
НИКОЛОВСКИ: Нов проект во областа на рибарството и аквакултурата во партнерство со Хрватска и со поддршка од ЕУ
МВР НЕ СЕ ШЕГУВА: 637 санкционирани возачи на мотоцикли, 17 мотоцикли одземени
МВР НЕ СЕ ШЕГУВА: 637 санкционирани возачи на мотоцикли, 17 мотоцикли одземени
ОН повикаа на целосно укинување на израелската блокада на Појасот Газа
ОН повикаа на целосно укинување на израелската блокада на Појасот Газа
Димовски – Декер: Интензивните реформи придонесуваат за поефикасни институции во служба на граѓаните
Димовски – Декер: Интензивните реформи придонесуваат за поефикасни институции во служба на граѓаните

СНИМКИТЕ ОД БУЧА СЕ НЕПОДНОСЛИВИ, УБИЕНИ СЕ СТОТИЦИ ЦИВИЛИ, РУСКИТЕ ВЛАСТИ МОРА ДА ОДГОВАРААТ, ВЕЛИ МАКРОН

Новинарските екипи кои влегоа со украинската војска затекнаа мртви тела на цивили по улиците, некои од нив со заврзани раце зад грб. (Фото: Твитер)

Францускиот претседател Емануел Макрон се приклучи на осудите за убиствата на цивили во Буча, предградие на Киев.

„Снимките од Буча, ослободен град близу Киев, се неподносливи. На улиците, стотици цивили убиени на кукавички начин. Моето сочувство за жртвите, мојата солидарност за Украинците. Руските власти ќе мора да одговараат за овие криминали“, напиша Макрон на Твитер.

Украинската војска вчера ја ослободи Буча, како и целиот киевски регион, откако руската војска се повлече кон Белорусија, од каде што го нападна главниот град на Украина пред повеќе од пет недели.

Новинарските екипи кои влегоа со украинската војска затекнаа мртви тела на цивили по улиците, некои од нив со заврзани раце зад грб.

Украинските власти соопштија дека во масовна гробница во Буча се закопани 57 луѓе.

loading...

https://tai.go88.is/

https://sunwin.fan/