Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија
ОВАА ЖЕНА НЕМА СРАМ, ДУРИ НИ МИЦКОВСКИ НЕ Е ТОЛКУ ЗАБЕГАН: ЗА ДА НЕ Ѝ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА, АРСОВСКА ГО СЛАВЕШЕ САМА СО ПОЖАРНИКАРИТЕ НИВНИОТ ПРАЗНИК
ОВАА ЖЕНА НЕМА СРАМ, ДУРИ НИ МИЦКОВСКИ НЕ Е ТОЛКУ ЗАБЕГАН: ЗА ДА НЕ Ѝ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА, АРСОВСКА ГО СЛАВЕШЕ САМА СО ПОЖАРНИКАРИТЕ НИВНИОТ ПРАЗНИК
Не престануваат дојавите за бомби, повеќе од 100 училишта низ Србија се префрлија онлајн
Не престануваат дојавите за бомби, повеќе од 100 училишта низ Србија се префрлија онлајн
СЕ ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ И СДСМ ОД 2016-ТА: Просечната нето плата во март 31.080 денари
СЕ ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ И СДСМ ОД 2016-ТА: Просечната нето плата во март 31.080 денари
Оскаровецот Вангелис починал од Ковид-19 во Франција
Оскаровецот Вангелис починал од Ковид-19 во Франција
Комисијата за односи со верските заедници: Ги подржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија
Комисијата за односи со верските заедници: Ги подржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија
ТРАГИ КОМИЧЕН ОБИД НА МИЛОШОСКИ ДА ГО ОЦРНИ ЏАФЕРИ КОЈ САМО ШТО СЕ ВРАТИ ОД БОИШТАТА ВО УКРАИНА И ДА ГО ПРЕСТАВИ КАКО ПИОН НА ПУТИН ЗАТОА ШТО ЛАНИ ДАЛЕКУ ПРЕД ВОЈНАТА ПРИМИЛ ИСЛАМСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ЧЕЧЕНИЈА?!?!
ТРАГИ КОМИЧЕН ОБИД НА МИЛОШОСКИ ДА ГО ОЦРНИ ЏАФЕРИ КОЈ САМО ШТО СЕ ВРАТИ ОД БОИШТАТА ВО УКРАИНА И ДА ГО ПРЕСТАВИ КАКО ПИОН НА ПУТИН ЗАТОА ШТО ЛАНИ ДАЛЕКУ ПРЕД ВОЈНАТА ПРИМИЛ ИСЛАМСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ЧЕЧЕНИЈА?!?!
Канада го забрани достапот на „Хуавеј” до 5Г мрежите
Канада го забрани достапот на „Хуавеј” до 5Г мрежите

ОВА Е ЗНАК КОЛКУ Е ЗАБЕГАНА РАБОТАТА: ТАЛИБАНЦИТЕ АПЕЛИРААТ ЗА МИР ВО УКРАИНА

Afghanistan’s Taliban government is the latest to issue a statement about Russia and Ukraine.

“The Islamic Emirate calls for restraint by both parties,” said the ministry of foreign affairs on Feb. 25. “All sides need to desist from taking positions that could intensify violence.”

Russia’s history with the Taliban
The Taliban highlighted its “diplomatic neutrality” and stressed the need to resolve the crisis through “dialogue and peaceful means.” A few months ago, the Taliban took over Afghanistan at gunpoint.

Russia has positioned itself as an ally of the new Afghanistan regime, and was among the Taliban’s most visible supporters.

While most countries were worried about evacuating their citizens and diplomatic staff from Afghanistan, Moscow’s UN representative Vassily Nebenzia spoke of a bright future of national reconciliation, with law and order returning to the streets and of “the ending of many years of bloodshed.”

Russia has a long and complicated past with Afghanistan, with the 1979 Soviet invasion and subsequent lengthy conflict ultimately ending with the Taliban’s first takeover in 1996.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AnimeFreak Komi Can’t Communicate Episode 7

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

free anime online High School DxD

english dubbed anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

tải go88