Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви

СВЕТОТ ВО ШОК: ПЛАНОТ НА ТРАМП БИЛ СИНОЌА ДА НАСТАНЕ ТАКВО КРВОПРОЛЕВАЊЕ ШТО ЌЕ СЕ ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА И ВОЈСКАТА ДА ИЗЛЕЗЕ НА УЛИЦИТЕ

Но планот први го насетија во Пентагон па 10 поранешни секретари за одбрана излегоа со колумна во влијателниот Вашингтон Пост и јасно му пратија порака на Трамп дека тоа сценарио нема да се оствари. Линк до колумната овде.

Не се знае како потоа ќе се одвивал планот ако дошло до воена состојба, нејасно е дали потоа изборите ќе биле прогласени за неважечки, или пак Трамп ќе бил прогласен за претседател по изговор дека изборите биле украдени, но факт е дека Трамп играл на картата дека ќе има многу жртви и дека ќе има таков хаос ширум целата земја што ќе се одложи промената на власта во земјата и тој некако ќе се спаси од она што најмногу се плаши – обвиненија против него од страна на ФБИ и други локални агенции кои ќе го судат за серија на злодела од даночно затајување до мешање во избори, спречување на правдата, слоупотреба на службена положба разни измами со плаќања со донации и хуманитарни пари за свои цели итн итн…

Интересно е што во овие планови му се спротиставиле довчерашните најблиски соработници како потпретседателот Мајк Пенс и лидерот на сенаторите Мич Меконел но и довчерашните соработници во белата куќа Стивен Милер и портпаролката Келиејн Конвеј. Со тоа Трамп останал практично сам ако се исклучат слепо верните Руди Џулијанинегов личен адвокат и синовите Трамп Јуниор и Ерик Трамп.

loading...