(ВИДЕО) Дрогата е најголем проблем на САД, погледнете како изгледаат улиците на главните градови, полни со издрогирани џанаци кои живеат на улица
(ВИДЕО) Дрогата е најголем проблем на САД, погледнете како изгледаат улиците на главните градови, полни со издрогирани џанаци кои живеат на улица
Интервју со Дан(и)ела
Интервју со Дан(и)ела
БЕЗ СТРАВ ОД ТЕМНИНАТА: INTELLI-LUX LED® СВЕТЛА ОД OPEL
БЕЗ СТРАВ ОД ТЕМНИНАТА: INTELLI-LUX LED® СВЕТЛА ОД OPEL
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ Е ГРАД ЗА СИТЕ, САРАЈ СЕ РАЗВИВА ВО ЧЕКОР СО СИТЕ ДРУГИ СКОПСКИ ОПШТИНИ
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ Е ГРАД ЗА СИТЕ, САРАЈ СЕ РАЗВИВА ВО ЧЕКОР СО СИТЕ ДРУГИ СКОПСКИ ОПШТИНИ
(ВИДЕО) Маричиќ: Одлуката за стопирање на изградба на Прифатен центар за странци во Бардовци неопходна за да се испочитува барањето на граѓаните
(ВИДЕО) Маричиќ: Одлуката за стопирање на изградба на Прифатен центар за странци во Бардовци неопходна за да се испочитува барањето на граѓаните
ЌЕ ИМАМЕ НАЦИОНАЛНО СЛАВЈЕ - Ривалот на Орбан најавува екстрадиција на Груевски ако победи на изборите
ЌЕ ИМАМЕ НАЦИОНАЛНО СЛАВЈЕ - Ривалот на Орбан најавува екстрадиција на Груевски ако победи на изборите
Селмани: Заев е еден од ретките политичари кои имаат голема храброст да решат битни прашања
Селмани: Заев е еден од ретките политичари кои имаат голема храброст да решат битни прашања
Мисовски: По недела парламентарното мнозинство ќе се зголеми
Мисовски: По недела парламентарното мнозинство ќе се зголеми

СВЕТОТ ВО ШОК: РУСКИОТ СУД ГО ОСУДИ ОПОЗИЦИСКИОТ ЛИДЕР НАВАЛНИ НА 2 ГОДИНИ И 8 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗАТОА ШТО НЕ СЕ ЈАВИЛ НА РЕДОВНА КОНТРОЛА ПОРАДИ ОТСУСТВО ОД ЗЕМЈАТА, БЕШЕ НА ЛЕЧЕЊЕ ОД ТРУЕЊЕ ВО БЕРЛИН

Светот е во шок денеска откако рускиот суд го осуди рускиот опозициски лидер Навални на затворска казна од 2 години и 8 месеци. Тој претходно беше осуден на 4 години условна казна поради наводна проневера на пари која наводно се случила во 2014-та година.

Навални мораше да замине на лечење во Берлин по труење со нервен гас Новичок на аеродромот во Томск, Русија. Поради тоа тој не можеше редовно да се пријаува на контрола во судот и со тоа ја прекрши условнта казна, но судот не го зема во предвид неговото труење и го осуди на казна затвор, што е шокантно однесување на суд во една наводно демократска држава.

Со ова продолжува тактиката на Путин сите свои конкуренти и критичари или да ги става во затвор или тие мистериозно да бидуваат убиени од некои непознати убијци.

Целиот западен свет изрази шок од ова одлука и повика до властите во Москва да го ослободат итно Навални и да престанат да тепаат и апсат демонстранти на улиците во Москва и другите големи руски градови.

Целата сторија на овој линк.

loading...

Watch Riding Bean Episode Full

Website https://animeflix.nl: Watch Fairy Tail animeflix Episode 175 dragon ball animeflix

Cyborg 009: The Cyborg Soldier - Kami no Ubugoe (https://animedao.nl/m/gVy2) Episode Full

TwistMoe: Norn9 anime episode 12 online free at https://twistmoe.net watch anime online

Connect garmin: https://connect.garmin.com/modern/profile/2d37835c-4e0b-40b0-a820-83ea1e4cebfd

Pinterest: https://www.pinterest.com/kissanimemx/