ПРВИОТ ЧОВЕК НА НАЈГОЛЕМАТА БИЗНИС КОМОРА ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА: Три Б – Битиќи, Бесими и Бектеши го пресекоа Гордиевиот јазол на бизнисот
ПРВИОТ ЧОВЕК НА НАЈГОЛЕМАТА БИЗНИС КОМОРА ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА: Три Б – Битиќи, Бесими и Бектеши го пресекоа Гордиевиот јазол на бизнисот
КАКО СЕ КОМЕНТИРА ЕВРОПСКАТА ТУРНЕЈА НА ЗАЕВ - ВТОРИОТ НАЈГОЛЕМ АНТИ МАКЕДОНЕЦ ПОСЛЕ КАРАЧАНОВ, ЏАМБАСКИ СО НОВИ НАВРЕДИ: Македонски идентитет, колку тоа смешно звучи!
КАКО СЕ КОМЕНТИРА ЕВРОПСКАТА ТУРНЕЈА НА ЗАЕВ - ВТОРИОТ НАЈГОЛЕМ АНТИ МАКЕДОНЕЦ ПОСЛЕ КАРАЧАНОВ, ЏАМБАСКИ СО НОВИ НАВРЕДИ: Македонски идентитет, колку тоа смешно звучи!
ОТКАКО ГИ ВИДОА ЗАЕВ, ВЕНКО И ГРУБИ КАКО СЕ ВАКЦИНИРААТ, ГРАЃАНИТЕ СЕ ОХРАБРИЈА, ГУЖВИ НА ПУНКТОВИТЕ: Вчера се вакцинирале 14 илјади граѓани!
ОТКАКО ГИ ВИДОА ЗАЕВ, ВЕНКО И ГРУБИ КАКО СЕ ВАКЦИНИРААТ, ГРАЃАНИТЕ СЕ ОХРАБРИЈА, ГУЖВИ НА ПУНКТОВИТЕ: Вчера се вакцинирале 14 илјади граѓани!
Од 18-ти до 22-ри мај акција за собирање на кабаст отпад во Општина Центар
Од 18-ти до 22-ри мај акција за собирање на кабаст отпад во Општина Центар
(ВИДЕО) ЛУДО ВИДЕО ОД ЕРУСАЛИМ - ДВАЈЦА АФРО АМЕРИКАНЦИ ТУРИСТИ ГИ КОМЕНТИРААТ НАСТАНИТЕ НА НЕБОТО КАДЕ РАКЕТИ ОД ГАЗА ЛЕТААТ КОН ЗАПАДЕН ЕРУСАЛИМ А ИЗРАЕЛСКИ РАКЕТИ ОД СИСТЕМОТ ЖЕЛЕЗЕН ПОКРИВ ГИ ПРЕСРЕТНУВААТ
(ВИДЕО) ЛУДО ВИДЕО ОД ЕРУСАЛИМ - ДВАЈЦА АФРО АМЕРИКАНЦИ ТУРИСТИ ГИ КОМЕНТИРААТ НАСТАНИТЕ НА НЕБОТО КАДЕ РАКЕТИ ОД ГАЗА ЛЕТААТ КОН ЗАПАДЕН ЕРУСАЛИМ А ИЗРАЕЛСКИ РАКЕТИ ОД СИСТЕМОТ ЖЕЛЕЗЕН ПОКРИВ ГИ ПРЕСРЕТНУВААТ
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД НОВИ ИСКУШЕНИЈА - Ќе се проверува имотот на сегашни, но и на поранешни функционери!
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД НОВИ ИСКУШЕНИЈА - Ќе се проверува имотот на сегашни, но и на поранешни функционери!
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта

СВЕТОТ ВО ШОК: РУСКИОТ СУД ГО ОСУДИ ОПОЗИЦИСКИОТ ЛИДЕР НАВАЛНИ НА 2 ГОДИНИ И 8 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗАТОА ШТО НЕ СЕ ЈАВИЛ НА РЕДОВНА КОНТРОЛА ПОРАДИ ОТСУСТВО ОД ЗЕМЈАТА, БЕШЕ НА ЛЕЧЕЊЕ ОД ТРУЕЊЕ ВО БЕРЛИН

Светот е во шок денеска откако рускиот суд го осуди рускиот опозициски лидер Навални на затворска казна од 2 години и 8 месеци. Тој претходно беше осуден на 4 години условна казна поради наводна проневера на пари која наводно се случила во 2014-та година.

Навални мораше да замине на лечење во Берлин по труење со нервен гас Новичок на аеродромот во Томск, Русија. Поради тоа тој не можеше редовно да се пријаува на контрола во судот и со тоа ја прекрши условнта казна, но судот не го зема во предвид неговото труење и го осуди на казна затвор, што е шокантно однесување на суд во една наводно демократска држава.

Со ова продолжува тактиката на Путин сите свои конкуренти и критичари или да ги става во затвор или тие мистериозно да бидуваат убиени од некои непознати убијци.

Целиот западен свет изрази шок од ова одлука и повика до властите во Москва да го ослободат итно Навални и да престанат да тепаат и апсат демонстранти на улиците во Москва и другите големи руски градови.

Целата сторија на овој линк.

loading...

AniWatch watch anime online: Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 93 (https://aniwatch.pro/m/wBRx/ep-93)

AnimeDao boku no hero academia animedao: Wonder Egg Priority Episode 12