Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

СВЕТОТ ЗДИВНА: МАКРОН ПОБЕДИ СО 57% НАСПРОТИВ 42% ОД ГЛАСОВИТЕ КОЛКУ ШТО ОСВОИ РАДИКАЛНАТА ДЕСНИЧАРКА ЛЕ ПЕН

Актуелниот претседател Емануел Макрон и лидер на партијата Република во движење го освои и вториот мандат на денешните избори во Франција.

Според првите резултати, за Макрон гласалае 58% од граѓаните, наспроти неговата противкандидатка, лидерката на есктремната десница Марин Ле пен, која освои 42% од гласовите.

28% од гласачите не гласале на овие избори.

Француската телевизија ги објави првите проекции на резултатите, кои се сметаат за многу веродостојни. Според нив, Макрон освоил 57 отсто од гласовите, а Ле Пен 43 отсто од гласовите на избирачите.

Одзивот беше рекордно низок, а највисок одзив од над 70 отсто имаше во руралните средини.

Макрон говорот како победник на претседателските избори и иден претседател на Франција ќе го одржи на бината пред Ајфеловата кула.

loading...

go88 play info go88 binh88 hack tài xỉu go88

mất tài khoản sunwin